TOYOTA COROLLA

A 90 Le-s Diesel motor nagyon eltalált kellően húz,dinamikus és a 4,7 l/100 km fogyasztása pedig egyedülálló egy ekkora sedan-nál. Amit utálok ez az üléshuzat probléma amely szerintem másnál is jelentkezni fog és orvosolnia kellene a gyártónak.

Születési éve: 1968

Meghibásodás leírása: Alapvetően nagyon megbízható autó hiszen egy Toyota ! Ami zavaró: Az üléshuzat alsó (üléskárpittal érintkező) része szivacsréteg, ami a vezetőülésnél lefoszlik belülről szép lassan,pedig átlagos súlyú vagyok és semmi extra igénybevételnek nincs kitéve.Ettől lassan úgy érzem magam,mintha masszírozós ülésem lenne...Felajánlotta az emil frey ,hogy kicseréli a huzatot,ha a felét kifizetem (60.000,-Ft és ez csak a vezetőülés háttámlájának a huzata !) de hozzátették valószínű az is tönkremegy majd... Akkor már egy sima plüss gyári huzat jobb lett volna ennél a megoldásnál.Persze vehetek rá védőhuzatot,de azért egy 5 M Ft körüli autónál főleg a toyotától többet várnék. Ami komoly probléma volt a kocsi fedélzeti számítógép/kmóra/fordulatszámmérő egység cseréje amit a digitális kijelző meghibásodása indokolt. Jó tulajdonságok : 105.000,-km-nél eredeti féktárcsák,fékbetétek,izzókat nem kellett cserélni szinte hihetetlen !Ez egy eredeti még Japánban gyártott db és a visszahívás nem érintette.