OPEL ASTRA G

Vegyes fogyasztás: liter

Még csak néhány hete van meg az autó de eddig minden rendben van vele. Miután eljött az idő, hogy 15 éves Ford Escortunkat amely hűen szolgát minket újabb autóra cseréljük. Az elképzelés egy max. 10 éves és max. 120.000 km-t futott családi autó 800.000 Ft körül. Elolvasva mindenféle típusról a jó- és rossz véleményeket no meg állandóan figyelve a hasznaltauto.hu hirdetéseit végül egy kombi G-s Astra mellett döntöttünk ami augusztusban lesz tíz éves és még nem egészen 120.000 km volt benne, de szinte gyári állapotban van. Természetesen vásárlás után "kötelezően" kicseréltettük a vezérlést (vezérmű-szíj, görgők, vízpumpa, ékszíj), az olajat a szűrőkkel (olaj, levegő, klíma) együtt és új ablaktörlő lapátokat is vettem rá. Ezek munkadíjjal együtt 75.000 Ft-ba fájtak. A kipufogót még le kell majd cserélni ami kb. 40 ezer jó magyar Forint körül lesz de így legalább elvileg jópár évig nem kell majd különösebben költeni az autóra. Az első benyomások nagyon jók az autóról. Negatívumként egyedül talán azt említeném meg, hogy a váltó elég határozott kezet igényel és szerintem kissé hosszú úton jár. A motor nem túl pörgős de szerintem kényelmesen el lehet vele közlekedni bárhol. A 16 szelep miatt igaz, hogy pörgetni kell (kb. 3000-es fordulattól kezd feléledni) ha azt akarjuk, hogy gyorsuljon is. Akik ezt fikázzák nem tudom, hogy mire számítottak mielőtt megvették. Én laikusként is nagyjából tisztában voltam vele, hogy nem fog 4 mp alatt 100-ra gyorsulni és valószínűleg 200 km/h-val sem lehet majd vele az autópályán tartósan tempózni. Cserébe viszont a hatalmas csomagtérben elfér minden akár nagy bevásárlás után akár családi utazáskor (gyerek, feleség, anyuka, babakocsi, bőröndök, stb.), kényelmesek az ülések, van klíma, riasztó, központi zár, elektromos ablak, el. tükör, rádiós magnó, osztottan dönthető hátsó ülések. A futómű kicsit feszes, de nagyon jól elnyeli az úthibákat és szépen át lehet vele hajtani a fekvőrendőrökön is anélkül, hogy a veséim leszakadnának, vagy a gyerek elharapná hátul a nyelvét :) Nekem ennyi egyelőre bőven elég. Ha lesz még fejlemény akkor folytatom.

Születési éve: 1977

Vegyes fogyasztás: