FORD FOCUS

Új autóként vásároltam, és nagyon meg vagyok vele elégedve. Remek az útfekvése, a fogyasztása, megjelenése újszerű. Nem egy rakéta, de ettől a motortól (1.4) tisztességes a dinamika, okos váltóhasználattal meglepő húzásokra is képes. Az utastér kényelmes, igaz javarészt egyedül vagy egy utassal használom, így a ránézésre szűkebbnek tűnő hátsó helykínálat nem okoz gondot. Csomagtere a kategóriájában kiemelkedő, könnyen variálható. A gyári hifi (6 hangszóró, CD-s fejegység) remekül szól, emeli az utazás élményét. A klíma erős, feltöltést még nem igényelt. A márkaszervíz áraival és hozzáállásával nem voltam elégedett, ezért váltottam. Problémának érzem a gyári nyári gumik (Hankook Ventus Prime) minőségét, a kopás hatására túl zajossá váltak. Visszatérő hiba a fényszóró-izzók kiégése, de két alkalom után már öt perc alatt befejezhető a csere. Átmeneti időben (kb. 10 Celsius fok) kicsit ingadozik az első néhány másodpercben az alapjárata, de aztán minden rendben. Összességében nagyon tudom ajánlani, igazán szerethető, biztonságos modell!

Születési éve: 1985

Meghibásodás leírása: 1 alkalommal meghibásodás, a helyszínen oldódott meg