OPEL ASTRA F

Vegyes fogyasztás: liter

Az autó egy 1.4es hengerenkénti befecskendezéses 82 lóerős Opel astra F 1994-ből Facelift ( modellfrissítés ) előtti sedan. Sokan abba a hibába esnek a vélemény íráskor, hogy nem a megfelelő autóhoz hasonlítják az astrájukat, vagy teljesen elhanyagolják, és csodálkoznak hogy szétesik. Én az astrán nagyon megszerettem. 94-es rozsdamentes, hibátlan kis járgány. Szerethető, ugyanakkor jól is megy a 82 lóerős motorra. a 60 lovassal már nem biztos hogy meg lennék elégedve. Nem csörög zörög, nyomatékos és a belső műanyagok is nagyon jól bírják. Minden a helyén van, kárpitok nem szakadtak. egyedül a tetőkárpit vált le az idők folyamán amit sikerült olcsón orvosolni. Óra szerint 7 évesen 215 km/h-t tudott az autó. Hangsúlyozom hogy óra szerint !! Jelenleg 17 évesen még a 200ba bele megy. Ez ha csak 170 is valósan akkor is nagyon meg vagyok vele elégedve. Tágas csomagtér, nagyon jó családi autónak, és nagyon olcsó fenntartani. Kopó alkatrészek az egyik legolcsóbbak ! Vezetési élménynek és szolgáltatásnak azért nem tudtam több pontot adni mert ez a kocsi teljesen fapados. Semmi nincs benne ami a kényelmet szolgálná, viszont pár évvel fiatalabbat már szervóval, elektromos ablakkal vagy akár klímával is találunk elérhető áron. A facelift utáni, új tükrös/kilincses/légbeömlős változat pedig szerintem a mai napig jól néz ki! Fiataloknak, kezdőautónak, második autónak, vagy akár elsőnek a mai napig tökéletes, jó társ a mindennapokban munkába járni, a dönthető ülésnek ( vagy némelyiknél a hátsó ülés közepén lévő"síboxnak" ) köszönhetően befér a kapa , ásó, horgászbot. Ha kicsit sáros lesz, nem kell félteni, a festése is nagyon jól bírja, házi polírozással könnyen újjá lehet varázsolni. Nekem a következő autóm is ez lesz.

Születési éve: 1987

Vegyes fogyasztás:

Meghibásodás leírása: Egyszer meg lett hajtva, autópályán óra szerint 200-al BP-miskolc, és ez nem tetszett a hengerfejpakolásnak és néhány alkatrésznek. egy 100.000 ft alatt megvolt.Lerobbanás oka: elektromos rendszer 1 alkalommal meghibásodás, a helyszínen oldódott meg Leírás: A leírt hengerfej pakolás átégett, a henger megtelt vízzel és nem fordult át a motor. Szerencsére ez pont a Miskolci opel sajó környékén volt, így otthagytuk az autót és megcsinálták.