OPEL ASTRA J

Az autó jó lenne, csak az a baj, hogy előtte egy 180 LE-s 1.9-es diesel H Astra kombim volt közel 380-as nyomatékkal(tuningdoboz), ami a vezetési élményben ezt a benzinest sajnos verte! A fogyasztás nem lenne olyan vészes, ha óvatosan adagolja a vezető a gázt, még egy literrel kevesebb is lehetne, mint alattam. A motor dinamikus, pörgős, nem is hangos. A FlexRide rendszer egy marhaság! Ha mégegyszer vennék ilyen autót, akkor az ültetett spotfutóművet választanám ESP-vel, mert a mostanit is az alap, normál üzemmódban használom a legtöbbet, ugyanis a sport mód megtévesztő. Az alacsonyabb teljesítmény tartományban azt az érzést kelti, hogy a motor ereje több, aztán egyszerre csak elfogy az ereje. A benzines kombi méreteihez a kisebb motorokat el sem tudom képzelni, hogy muzsikálhatnak. Az adaptív fényszóró pedig nem a hazai közlekedési viszonyokra termett. Autópályán kiváló, ezen járok a legkevesebbet. A fényerő is kiváló, csak a többi funkciója átlagos. Jó a kétzónás klíma, kiváló az első és a tolatóradar, még a magasabb járdaszigetet is jelzi. A csomagtartó sajnos kisebb, mint a H Astra kombié volt, igaz, hogy mind a csomagtérben, mind az utastérben sok a tároló rekesz, így aztán sokszor azt sem tudom, mit és hol keressek.

Születési éve: 1954

Meghibásodás leírása: Egy közti olajcsere 5000-nél és A műszerfalat kellett a helyére tenni, mert jobbra kb. 1 cm-el elcsúszott(!) 1 alkalommal meghibásodás, a helyszínen oldódott meg