SKODA FELICIA

2008-ban vettem, azóta napi 60-100 km-t megyek vele, és indul, megy, teszi a dolgát. Vezérműláncot(gyárit) cseréltem 137000 km-nél, ezen kivül nem volt a motorhoz nyúlva. A hátsó ülések előrehajtásával akár két tűzhelyet is elnyel(volt benne)! Váltó, kuplung, futómű még a gyári, szilenteket cseréltem vagy kétszer(jó magyar utak), termosztátot vagy hármat, de ezek filléres dolgok, olajcsere 10000 km-ként Shell 10W 40, más törődést nem igényel! A fényezés is tűrhető, még a gyári, a kortársaihoz képest nem rohad, egy kis rozsdafolt van a bal hátsó sárvédőn és elég matt már a piros. Belül a műanyagok kemények, könnyen karcolódnak, de legalább csendben vannak! Minden műszer, kapcsoló, óra működik. A kárpitok is szépek, semmi szakadás, az ajtókon is kárpit van, nem málló műanyag! Vezetési élmény nem sok, de azért néha meglep, 3.-ba 50-110-ig egész jól húz! De ekkor már 5500-at forog, ez pedig a piros mező a fordszámmérőn, és tartósan biztos nem tolerálná a régi OHV blokk! Viszont 5.-be 110-nél 3000-t forog, itt még nem is olyan hangos, és nem is eszik! Példaképpen: az 1.2-es Fabia(van a családban) 100-nál forog 3150-et, többet eszik, és rugalmatlanabb is! Ha nekem nincs, én sem hiszem el hogy ennyire strapabiró, igénytelen! Csak benzin kell bele és megy! Minimál biztositás és teljesitményadó! Kispénzűeknek csak ajánlani tudom!

Születési éve: 1983

Meghibásodás leírása: Lerobbanás oka: motor 1 alkalommal meghibásodás, a helyszínen oldódott meg Leírás: Akksi probléma volt, az első nagyobb fagynál lemerült amelyikkel vettem, pont hajnalban, mikor melózni kellett volna mennem. Tolásra egyből indult, új akku, azóta is birja!

Mi volt a legjelentősebb hiba?: Hiba oka: hajtás / váltó Javítás összege: 25000 Ft. Leírás: A bal első féltengelyt cserélni kellett 135000 km-nél, a jobb még most is a gyári!