FORD FOCUS

Időben cserélem a nyári és a téli gumikat.Az autót garázsban tartóm,mindig figyelem a jármű működését.Vásárlás után motor,váltó olaj valamint szűrök cseréjét személyesen végeztem,10000-12000km-ként motorolaj(ford formula5w_30) valamint szűrők cseréje szükséges.

Születési éve: 1967

Meghibásodás leírása: Nagyobb hibákat,csak szakszervizre érdemes bízni.Első autóként vettem,Motorikusan csodálatos.1000-Km 1 tank üzemanyag.Jól jönne a tempómat,A vezetőülésbe a térdem magasabban van a fenekemnél,ez hosszabb úton zavaró,beállítani nem lehet.Sokszor kiégnek a tompított valamint a helyzetjelző izzók.120-140-km/h között érzi jól magát az autó.Igazi túlélő,nem befolyásolja teher,agyon strapa.Minden belefér.Lerobbanás oka: elektromos rendszer 3 alkalommal meghibásodás, a helyszínen oldódott meg Leírás: Jeladó hibák jelentkeztek(így vettem),indokolatlanul leállt,újraindítva,tovább mentem.Csak a szakszerviz tudott segíteni.Jeladó csere,szoftver frissítés(20000-25000)FT.Azóta megbízható.

Mi volt a legjelentősebb hiba?: Hiba oka: futómű / fék Javítás összege: 18000 Ft. Leírás: Fékrásegítés szállt el,Sikerült használt alkatrészt szereznem,olcsón megúsztam.Amúgy kb 85000 lett volna.