SUBARU OUTBACK

Ez a harmadik Subarum, egyikben sem csalódtam, mióta ezt a márkát (Impreza, Forester, Outback) nyűzöm (14 éve), nem ismerek szervizes szerelőket, olaj és fék cserét bármelyik szerelő el tud végezni, erre viszont nagyon odafigyelek. Amit ki kell cserélni, mert lejárt az ideje, azt ki kell cserélni. Összességében mindenben tetszik az autó, minden igényemet kielégíti, minden szempontból. Minden időjárási körülmény között tökéletes, de nem szabad terepjárónak tekinteni, mert nem az. A fogyasztást sokan kritizálják, de egy Subaru tulajdonos csak benzinre költ, másra nem. A bioetanolt nem javaslom, én próbáltam átalakítóval is (Powertuning), de az Isten mentsen meg tőle mindenkit. Az átalakító kütyü NEM ALKALMAS felülírni a motorelektronikát, számos idegesítő problémát okoz, használhatatlan = egy fos. A katalizátorom megdolgozta, de segít a Cataclean. Egy problémát említenék, a gyári féktárcsák cseréje utángyártottra nem megfelelő, gyenge az utángyártott féktárcsák minősége, nem javaslom. Vagy meg kell venni a gyári tárcsákat, vagy jó minőségűt kell venni, amelyek ára kifejezetten borsos, de a biztonságot nem lehet pénzen mérni. Én EBC fékeket használok, kicsit hangos, de nagyon profi. Más kivetni valót nem tudok ennél a típusnál, ugyanez a problémám a Foresternél is fennálllt. Csak ajánlani tudom mindazoknak, akik tökéletes autóra és maximális biztonságra vágynak és ez a dizájn már nem is olyan "bakancsos", mint a korábbi Subaruk esetén. P.S.: Ja, hogy mit utálok benne? Semmit!

Születési éve: 1970

Meghibásodás leírása: Nem igényel szervizt, olajcserén kívül. 1 alkalommal meghibásodás, a helyszínen oldódott meg Leírás: Egy Subaru soha nem robban le, ha megfelelő gazdája van, azaz rendszeresen cseréli az olajat és nem tankol szar benzint.