OPEL ASTRA F

Nem hittem, hogy lesz még öreg autóm. Lett... 2011-ben szerencsésen túléltem egy balesetet, az akkori autóm http://www.autonavigator.hu/kerdoiv/40088 totálkárra tört. Miután nagyjából kihevertem a lelki törést, "új" kocsi után kezdtem kajtatni. A keret meglehetősen szűkös volt és mindenképp dízelt akartam. Így a lehetőségek erőteljesen behatátolódtak. A magyarországi átlagos felhozatal az 1994-1999. évekből a bontószökevénytől a bontó felé menetelőig terjed. Persze mindez aranyáron, hisz Opel sosem kop el. Ennek örömére szervízt se lát... Az én példányom sógoréktól került hozzánk, 2011. októberében óra szerint 118.400 Km-rel. Nos. teljesen naív én sem vagyok, a kocsi tuti nem ennyit futott, de kívül belül csodaszép állapotban - persze a korához képest - van. 1-2 kissebb domborműtől eltekintve korróziómentes. Szépen indul, ketyerészik, kényelmes, tágas, a legnagyobb zajt a motor csapja. A fűtése egy álom. Alig indul el, pár perc és már tolja a meleget. Az első féket a vásárlás után hamarosan teljesen cserélni kellett, (2 tárcsa + 4 betét) a tárcsákkal lehetett volna kenyeret szelni. Eddig ez volt a legnagyobb kiadás. Tudom, hogy van még rajt sok javítani és csinosítani való. Ki akarom cserélni az izzítórendszert (relé + gyertyák) az adagolót is be akarom méretni egy szakival. A villamos rendszerben is van némi anomália - nem zárja a bal hátsó ajtót - és szívem szerint újra is fényeztetném, ezt csak azért, hogy tényleg olyan legyen mint új korában! De eddig tényleg ennyi. A legkomolyabb kiadásom az egyre dráguló üzemanyag. 2012. január-februárban havi ~450Km-es futással városban 5,7l volt az átlaga 100Km-en. Nem valami kapkodó idegbeteg, de úgy érzem túlvagyok a "nyomjukneki" korszakomon. Van neki egy nyugodt tempója amire beállva a vilából is kimegy, olyan mint egy vizibivaj. Imádom!

Születési éve: 1980

Meghibásodás leírása: Egyelőre megvagyunk egymással. Majd biztosan lesznek problémák, de ez még a jövő zenéjeLeírás: Megy, mint a Doxa óra