CITROEN XSARA

Nekem leginkább a kényelmes ülései, a csomagtartó bősége és bővíthetősége tetszik. Alapban sem kicsi, de az üléseket lehajtva hatalmas tér keletkezik, teljesen sík padlóval. Kalaptartó kivehető, így hatalmas méretű csomag is befér. Az úttartás is nagyon rendben van, főleg miután lecseréltem a még gyári gumikat, melyek még nem túl kopottak, de elöregedettek voltak. Fogyasztás nem kiemelkedően jó, de spórolósan vezetve akár a 6 liter is elérhető, nekem egy tankolási ciklus alatt sikerült csupán. Átlagosan inkább a 6,7-7l között van. Kevés elektromos hibája van, nálam mindössze a belső levegő ventillátor vezérlőt kellett cseréltetni, igaz az elég húzós volt, 23e. ft. A motor kicsit gyenge, főleg a klíma használata mellet, az 1,6-os jobb választás ekkora kocsihoz. (tapasztalat, olyan motorral is próbáltam.)

Születési éve: 1979

Meghibásodás leírása: Egyik alkalommal az akadozó, néha nem indítózó önindító szénkeféjét cseréltettem, másik alkalommal a szerelőt kellet a kocsihoz hívni, a kézifék betétjei leváltak, és beszorultak, az autó nem mozdult. Mondjuk ez megelőzhető lett volna, ha a figyelmeztető hangok után rögtön elviszem a szerelőhöz. Minden más csak megelőző jellegű, vagy karbantartás volt. Lerobbanás oka: futómű / fék 1 alkalommal meghibásodás, a helyszínen oldódott meg Leírás: Végülis a problémát a helyszínen megoldották ( a fék beragadását), de persze a szervízben lett kicserélve a betétek, illetve a szintén elhasználódott kézifék bowdenek.

Mi volt a legjelentősebb hiba?: Hiba oka: futómű / fék Javítás összege: 32000 Ft. Leírás: Szerelés, anyag. Fékpofák, kapcsolódó bowdenek cseréje.