OPEL OMEGA C

Az eddigi legjobb Omegám. (Volt már előtte dízel és benzines A és B Omegám is.) Ha nem nézem azt, hogy frankhitelre vettem, akkor megérte az árát, mert ennyi pénzért ilyen nagy, kényelmes és megbízható autót nem adnak másikat. (Most szívesebben vennék ilyet kp.-ért, mert harmadannyiért kapni, mint 5 éve.) A hitel miatt olyan sokban áll nekem, hogy valószínűleg el sem adom már, mert abból a pénzből, amennyit most ér a piacon, semmilyen hozzá fogható autót nem kapnék, elkótyavetyélni meg nem akarom, ráadásul a gyerekek is imádják. Az elmúlt 5 évben egy meghibásodást (generátor fesz.szabályzó) leszámítva kizárólag kopó alkatrészeket kellett cserélni, vagyis nem sokat kellett a tankoláson kívül költeni a gépre. (A generátor felújítással át akartak verni, de észnél voltam, és nem dőltem be a szerviz 55 ezres ajánlatának, hanem elvittem máshova a generátort, ahol 18 ezerért megjavították.) A városi fogyasztásával (10 liter alá nem nagyon lehet vinni) kénytelen voltam megbarátkozni, de az autó mentségére szóljon, hogy egyrészt üresen több mint 1,7 tonna, másrészt pedig 70-80%-ban hideg motorral, rövid távokon használom. Országúton 6 liter alá is le lehet vinni a fogyasztását (klímával, 5 személlyel!), de autópályán sem kell 7-7,5 liternél magasabb fogyival számolni tempótól (130-150 km/h) függően. (Az egyetlen dolog, amitől tartok, az adagoló meghibásodása, mert azt leginkább csak cserélni lehet, ami egyrészt az autó értékével összevethető nagyságrendbe kerül, másrészt nem is valami tartós megoldás a felújított adagoló, mert az enyémben is az van, és 50 ezer km után télen észre lehet venni, hogy kicsit nehézkesebb az indulás, pedig mechanikus oka nincs. Beindulás után viszont teljesen kifogástalan a motor működése télen-nyáron.) A kasztni tökéletesen rozsdamentes, pedig volt törve már az autó. Nemrégiben újra is fényeztettem, mert körbe karcos volt majdnem minden elemen, és olcsóbb volt ablak alatt körbefújatni. A hátsókerék-hajtást nagyon élvezem, főleg télen, de normál vezetési stílus mellett teljesen jóindulatúan "hülyebiztos" viselkedésű az autó. 225/55 R16 kerekek vannak rajta nyárinak, amivel elég biztosan fekszi az utat. (Egyszer próbálgattam a határait szerpentinen, de megnyikkantani sem sikerült a gumikat, pedig nem a legdrágább gumikat vettem rá.)

Születési éve: 1980

Lakóhely:

Meghibásodás leírása: Elszállt a generátorban a fesz.szabályzó. 1 alkalommal meghibásodás, a helyszínen oldódott meg