KIA RIO

Sok mindent még nem tudok elmondani az autóról, hiszen még nagyon új. Viszont egy biztos jelen pillanatban, minden rendben van vele, majd elválik a későbbiekben mennyire is jó az új modell. A német, francia, konkurensekhez képest árban is rendben van és az alap gazdag felszereltségben nincs hiány, az enyém p1 csomaggal szerelt még pluszban az alap modellen felül. A kormányt valóbban érzéketlenek találom én is, de nem annyira vészes meg szokható idővel. A fogyasztása városban most így az elején horrorisztikus, de azt mondták idővel olyan 6-7 ezer km után jobb lesz, remélem is!! mert ez sok. A futómű a sok szakvéleménnyel ellentétben, legalább is számomra nem annyira rossz, az igaz egy kicsit lehetne jobb, a vw polo-tól jobb de végül is nem sport autónak készült. Szerintem ez a gumik elméretezésének hibája egy 195-ös gumi a minimum. A váltó, hát vagy én vagyok nagyon béna, vagy lehetne egy kicsit pontosabb de ezen kívül nem gáz, nagyon is jó. A motor az sem rossz, alacsony fordulaton, 3-ban, emelkedőn fölfelé, egy rossz szó nélkül megy fel. Autópályán a 140 km\h relatíve gyors elérése sem okoz gondot, és ha szükséges egy kis plusz erő, akkor még van benne tartalék,de végül is ez egy 1.4 literes benzines motor nagy csodát nem kell tőle várni. de a minden napi használatra nagyon is jó. Más autó típusoknál 100 és ez környék fölötti lóerőért súlyos pénzeket kell fizetni. Na szóval. Az autó formája nagyon jó, nekem tetszik, metál színnel főleg. A belsőtérben felhasznált anyagokkal sincs semmi bajom, jók az illesztések, nem zörög, és nem nyekereg semmi. A beltér is elég nagy, pakolni is van hová a dolgaimat. Az ülések elől nagyon kényelmesek, és ami nagyon fontos számomra! van oldal tartása. A hátsó ülések sem rosszak, A csomagtartó mérete szintén jónak mondható a kategóriájában. Akkor röviden ennyi:)

Születési éve: 1983

Meghibásodás leírása: 1 alkalommal meghibásodás, a helyszínen oldódott meg