OPEL ZAFIRA B

Használtan vettem (belga G2-es autó volt) 4 évesen 84000 km-el (a szervízkönyv alapján is hihető volt, de mindenesetre olaj+vezérműszíjcserén esett át). Vételkor semmi sem nyikorgott benne, gyönyörű autó volt sok értelmes és jó extrával. Könnyen variálható és tágas az utastér. 7 ember (ebből 2 gyerek) jól elfér benne. Egy alkalommal 5 felnőtt+3gyerek utazott benne rövid távon, mindenki kibírta. Fogyasztása jó, különösen városon kívül tempomattal. A 84000 km-nyi Benelux államokbeli autózás után még csendes autóban 4000 km-nyi dél-dunántúli autókázás után már vannak diszkrét utastéri hangok. Első dízel és első turbós autóm, ezért szokni kell a hirtelen kialakuló nyomatékot és a rövidebb hasznos fordulatszám tartományt (1500-4000 rpm). 2000-3500 között nagyon megy. Váltó kissé akadós. Elég jól manőverezhető, de nem a belváros és a szűk szerpentinek a kedvenc terepeim vele.

Születési éve: 1972

Meghibásodás leírása: 1 alkalommal meghibásodás, a helyszínen oldódott meg

Mi volt a legjelentősebb hiba?: Hiba oka: motor Javítás összege: 62000 Ft. Leírás: Használt autóként vettem, ezért biztonság kedvéért a teljes vezérlést kicseréltettem.