DACIA LOGAN

100000 km alatt elvitt minket mindenhová, hiba nélkül. Egyszerű autó, elfogadható kompromisszumokkal, olcsó fenntartású, és megbízható (kb. 9 év hosszan használtuk). A legviccesebb Dacia hagyomány, hogy a duda gombja a fényszóró kar végén található - mint a klasszikus Daciáknál. Csomagtér literre nagy, de lecsukáskor eléggé belóg a fedél tartó konzola, ami teli pakolás esetén kis ügyességet igényel, hogy le is tudjuk csukni végül a fedelet. Ami csalódás volt, hogy a hátsó ülést nem lehet lehajtani, hogy a csomagtartót megnagyobbítsuk. Így a hosszú cuccok gyakran csak a tetőre mehettek. 2-2.5 méter hossz még viszonylag jól befér az utastérbe keresztbe (persze utasok nélkül). Ülések jók, kényelmesek, vezetőoldalon a deréktámasz nekem nagyon passzolt. Hátul fapadosnak mondaná más, de egy jó fapadon is lehet azért kényelmesen ülni. A légkondi jól működik, és ami az érdekes én nem vettem észre a fogyasztáson és gyorsulási képességen, hogy épp bekapcsolva van-e vagy nem, bár az autó gyorsulása azért összességében elég szerény, a lendületet meg kell becsülni! Fűtés, ventilátor stb. kapcsolók alul kicsit kényelmetlenek, megszokást igényelnek. Fűtés összességében jó, de télen elöl az ablak felőli lábnál valami hideg fuvallat érződik, ami hosszú távon nem kellemes, de a szellőztetés, párátlanítás kombinálva a légkondival jól működik. Idegesítő kispórolás, hogy nincs benne pollenszűrő, de legalább valami szűrő, így a ventilátorhoz bejutnak apróbb levelek, száradt kis virágzatok. Ezek gyakran hozzáérnek a ventilátor lapátjához vagy épp befúvásra kerülnek. Fogyasztás: országút a neki való terep, és a 90 körüli tempó, ilyenkor nyugodt vezetéssel 6 liter alatt is lehet a fogyasztás. Város tipikusan 9, autópálya nem igazán neki való: 110 körüli tempó még oké 7-8 literes fogyasztással, de 130-at tartani, főleg megpakolva nem túl kifizetődő (más tempójához igazodva 10 liter felett is volt!) Csomagtartó és az utastér beépített borítása beszippantja a koszt, és nagyon nehéz kiporszívózni.

Születési éve: 1977

Meghibásodás leírása: Csak kötelező szervizekre kellett menni vele. 1 alkalommal meghibásodás, a helyszínen oldódott meg