BMW 5-ÖS SOROZAT

Csendes, nagyon megy ha kell, de általában inkább cirkálok vele és azt nagyon tudja. A motor pörög kb. 1500-on és csendben siklik az úton. A fényezése, állapota mintha új lenne, nagyon tartósra csinálták a BMW-sek.

Születési éve: 1974

Meghibásodás leírása: Vegyük bele, hogy azért 160ekm-nél kellett benne turbót cserélni és 200ekm-nél a légbeömlőket is cseréltettem (ez nem volt szükséges, csak mindenhol olvastam, hogy ha nem teszem, akkor a motor is bánhatja), de sosem hagyott cserben. A futómű is egész jól viseli az újtaimat, mondjuk szerencsére kevés kátyuval találkozom - magyar viszonylatban.Leírás: Egyszer kb. 60ekm-nél azt hittem, hogy lerobbant, ugyanis nem akart beindulni, azaz beindult pöccre, majd kb. 2 másodperc múltán leállt. Ott hagytam pár órára, egyeztettem szerelővel időpontot, majd mikor visszamentem, akkor pöccre indult és szépen ment is mindenhova tovább. Pár nappal később a szerelőhöz azért elmentem és mondta, hogy egy főtengelyre helyezett érzékelő kezd bizonytalan lenni, amit 5eFt-ért (munkadíjjal együtt 15eFt-ért) ki is cserélt.

Mi volt a legjelentősebb hiba?: Hiba oka: motor Javítás összege: 180000 Ft. Leírás: A fent leírt turbó. A második helyezett a már említett légbeömlők voltak (kb. 150eFt), a harmadik helyezett a két hátsó kerékagycsapágy, ami kb. 80eFt-volt.

Visszatérő hiba leírása: Mindent ír a computer, és tapasztalatból tud a szerelő is.