VOLKSWAGEN GOLF V

Ami nem szerettem:Az 1,4-es motor gyengécske ehhez az autóhoz.Talán éppen ezért is amit legjobban nem szerettem benne az a fogyasztása.Mivel főként városban használtam szinte állandó klímával,egy városi dugóban simán nyaldosta a 10L-t!(nem volt semmi baja,a gyári értéke:9L!)Ez szerintem nem elfogadható,vagy akkor legalább lett volna egy ehhez illő teljesítmény a motorban. Amit viszont imádtam,az a futómű!Elképesztő stabilitással,és biztonsággal fordult el a kanyarokban,jellemzően az átlagos kanyaroknál ahol más autóknak gyulladtak a féklámpáik,sok esetben fékeznem sem kellett,vagy simán elfordultam,vagy kis motorfék esetleg.Nem mondom,hogy minden típusban ültem már,de párban igen,és ezek közül csak a BMW volt az,ami így tudott kanyarodni..:-)Szóval ez kategóriájában verhetetlen véleményem szerint. Aki ilyet nézeget,annak egy erősebb benzinest,vagy egy korszerűbb kisdizelt ajánlanék hozzá.

Születési éve: 1974

Meghibásodás leírása: -gyári rádió hiba:garanciában cserélték -egyik hátsó lengéscsillapító rugó anyagában eltört(!) ez 7 éve korában,semmi extra terhelése nem volt -klímaventillátor 2* hiba/csere,ennek élettartama 2-3 év,javítási költsége anyagáron 35E ft. -volt egy kontakt hiba,ami azt eredményezte,hogy lemerítette az akkut,és össze-vissza riasztott(ennek kapcsán)amit a márkaszervízben 25.000(!) ft-ért állapítottak meg,és megcsiszolták:-)Állítólag valami spec. diagnosztikai gépet kellett rátenni ehhez. 1 alkalommal meghibásodás, a helyszínen oldódott meg