PEUGEOT 407

Döntően hol autózik: autopalya

Születési éve: 1980

Döntően hol autózik: autopalya

Használhatóság: Elegáns megjelenés, kényelmes belső, rengeteg extrával, szükség szerint igen fürge, de inkább kényelemes hajózás való. Hosszú órákig autózás sem viseli meg az embert. Egy külön burokban érzi magát a sofőr. Mindig azonnal indult és soha nem hagyott cserben.

Rugózás: normal

Milyen kanyarban? dol

Fogyasztás autópályán:10.5 liter

Meghibásodás leírása: Jelenleg már 2 éve mondja a szerelőm, hogy az elülső felfüggesztés egyik gömbfeje kotyog, ki kéne cseréltetni. De az elején több szerviz és magánszerelőm is olyan 6 órás munkának véleményezte, amíg a szerelőm egyet ilyet meg nem csinált. Nyárra be van ütemezve, és remélhetőleg elég lesz rá 1,5 óra is.

Mi volt a legjelentősebb hiba?: Egyik hátsó fék beszorult és nem engedett teljesen vissza. Lassan fékpofát elkoptatta mire külföldről szervizbe értem vele, de addig nem észleltem sem fogyasztás növekedést, sem dinamizmus, sem vezethetőség csökkenést. Egy óra alatt megszerelték.

A legjelentősebb hiba javításának összege: 3000 Ft

Volt-e visszatérő vagy nehezen megoldott hiba?: igen

Visszatérő hiba leírása: LPGre átállítás során a motorhiba jel többször bejelzett, nem megfelelő üzemanyag keveréket panaszolva. Gázüzem üzemanyagkarakterisztika számítógépes beállítása 5-6 alkalmat is igénybe vett, de cserébe a fogyasztása a benzines üzemhez képest 10-15%-kal csökkent.

Kell-e olajat utántölteni a kötelező szervizelések között? igen