PEUGEOT EXPERT

Az autót vállalkozási és családi célokra egyaránt használtuk. Tetszett, hogy méretéhez, kategóriájához képest jól ment. Erős volt a motorja, jól feküdt az úton. Kisebb személyautókat lehetett vele alázni. A vezető ülés, és a hátsó üléspad kényelmes volt, 5 felnőttnek is kényelmes volt, hosszú távon is. Egy párszor aludtam is az autóban. A raktér pedig elegendő volt a vállalkozásunk cuccainak, de a nyaralásokhoz is. Voltak az autónak konstrukciós hibái, amik nem igazán tetszettek. Az egyik ilyen a tolóajtók beszerelése. Ezek az ajtók nem mindig álltak a karosszéria síkjában, olyankor autópálya tempóban elég elviselhetetlen volt a menetzaj. Időnként be kellett állítani. Egy másik, ami nekem nem tetszett, hogy az első utasülés nem volt túl kényelmes. Nem volt állítható a háttámlája és nem volt lábtér. Ennek ellenére volt olyan utasom (nem is kis termetű), aki 600 km-t zokszó nélkül végig ült azon a helyen. Volt még egy-két dolog, ami nem az autó hibája volt, hanem a magyar jogszabályoké. Ezek a vonóhoroggal kapcsolatos szivatás, és a fix raktér elválasztó rács, amitől teherautó a teherautó (viszont rontja a variálhatóságot). Összességében nagyon szerettem ezt a gépet. :-)

Születési éve:

Meghibásodás leírása: Kb 2 éves volt az autó, elment a szervo szivattyú, méltányossági gariban cserélték. Kb 60 ezernél vezérműszíj tárcsát (vagy mit) kellett cserélni.Leírás: Soha nem hagyott cserben.

Mi volt a legjelentősebb hiba?: Hiba oka: motor Garancia már lejártJavítás összege: 60000 Ft. Leírás: A vezérműszíj tárcsát kellett cserélni, kb 60 ezernél.

Visszatérő hiba leírása: A tolóajtókat elég nehéz volt úgy belőni, hogy kevésbé süvítsen a menetszél.