OPEL VECTRA A

Tetszik az, hogy az erejéhez képest ( a 130 akárhány lóerős mai autók sem mennek jobban egyáltalán, és nem a súlyuk miatt...) kedvező fogyasztása van, szóval a legjobb benne, hogy úgy nő a fogyasztása de az is csak óvatosan, ahogy az igénybe vétele is. Városban télen, nagyon sok rövid távval 10-11, a nyári melegben 8-9, hosszú úton, betartva a szabályokat, forgalom mentesen 5,5, amúgy 6 liter előzgetve sokat. Autópályán se megy nagyon 6,5-7 attól függ hogy hogy megyek ott is. Futóműve nem egy nagy szám, persze csak mai szemmel nézve, de autózni vele nem rossz, az úton nem pattog, amit még tetéz hogy 185/65R14-es kerekek vannak rajta télen-nyáron, szóval ezekkel nagyon konfortos. Az autó motorja teljesen halk menet közben, köszönhetően annak is, hogy 90-nél jó ha 2000-et forog ( = alacsony fogyasztás). Viszont 4-edikben 60-at mutat a ford. szám mérő, 1500-as fordulaton. teljes korrekt, nincs hang, ott még nem erőlködik nagy köbcenti miatt nyomatékos és viszi a kasztnit. Férőhely van benne, csomagtartó nagy, viszont az 5 ajtós praktikusabb. Csak az nekem nem tetszik (csak a 2002 körüliekben már). Ülések még elég szépek, és kényelmesek, műszerfal, külső nézet meg ezek kicsit előrébb világitottak a 89-es évtől, a németek 1-2 évvel le voltak maradva akkor kinézetben az Opelhez képest, mind belül, mind kivül, a Golf 3 késett. (Ez nem német, ez General Motors). Motorja még ma is megállná a helyét, vagy inkább helyett... 1,6-os opel motorokat mai Vectrákba rakni őrület, mikor a régi 1,6-os a régi Vectrában sem volt kiugró dolog, dehát erre van igény / kényszer ma. Bárhová bátran el lehet vele indulni ha a gép maga rendbe van rakva, amúgy is nagy átlagban csak benzin kell bele meg időben olaj, talpas stb... Nem tetszett... hát igy hirtelen nem tudok rá ilyet mondani. Tetőkárpit-leválás az nem tetszik benne, sajnos tipus hibája, egyszer egyiket sem kerülheti el, ami nem áll garázsban a nyári napsütés elől... De ez legyen a legkevesebb, mikor télen nem kell vele szivjak, mint olyan sokan a 'csodájukkal' a szakadó hóban az út szélén. Pedig ez már előttem kaphatott az élettől...

Születési éve:

Meghibásodás leírása: Kormánykapcsoló-csere volt ami a leggázabb vele, hogy túlmelegszik ha megnő benne az ellenállás (világitás ezen megy keresztül), és ha időben nem veszi észre az ember a füstöt, az autó le is éghet. De menet közben persze ki az aki nem veszi észre ? :D Raktam bele egy szinte teljesen újat, alig használtat, remélhetőleg ezzel már nem lesz gond a kocsi végéig. Amúgy semmi egyéb, ahhoz képest hogy nem fiatal autó. Amikor vettem akkor kellett vennem még egy üzemanyag szintjelzőt, de közben kiderült hogy az is jó volt csak nem ért oda az érintkezője a nyák részéhez...Leírás: Kétszer kellett megálljak vele muszályból, egyik izzó csere, a másik pedig biztositék. Volt még egy harmadik is, a kormánykapcsoló-csere de ahhoz kellett egy másik ami nem volt nálam, addig csak óvatosabban világitottam :)

Mi volt a legjelentősebb hiba?: Hiba oka: elektromos rendszer Garancia már lejártJavítás összege: 1000000 Ft. Leírás: Ahogy már mondtam, az indexkar kapcsoló csere volt. A másik most jutott eszembe, 2db ABS jeladót vettem hozzá óriási, 10.000 ft-os összegért a 2-t, azóta tökéletes, élesben is kipróbálva szerencsére.

Visszatérő hiba leírása: Szerintem elég jól javitható, átgondolt, motortér nincs telezsúfolva, bármit le lehet szedni, és össze lehet rakni viszonylag gyorsan.