RENAULT LAGUNA

Személy szerint én csak ajánlani tudom mindenkinek, szép, kényelmes, jól megy, keveset fogyaszt, biztonságos, nagyon tartós, az elődök is. Pár negatívum Sajnos elég drága, a 120000-es szervíz borzasztóan drága, a szervízekben gyakorlatilag nem értenek hozzá, de nem csak a lagunákhoz eggyik renaulthoz sem, rendkívül rossz a tapasztalatom a szervizekről, nagyon udvariassak de ez kevés.

Születési éve: 1974

Meghibásodás leírása: Nem volt meghibásodás, nagyon megbízható autó elég jól húz, de ennek ellenére keveset fogyaszt, nem hajtom szét de hatodikban azért hagyom had szaladjon nagyon csendes az utastér, kényelmes, a váltó talán a legjobb amit eddig próbáltam autóban, elég jól eltalált autó, bár az elődje jobban tetszett. Sokadik renaultom, japán márkáról tértem át a renaultra, mégpedig azért mert a japán autóim élettartama igen alacsony volt 100000km után mindegyik kezdet széthullani ez nem egyedi eset volt több ismerősöm japán autóival kb-ugyanez volt a helyzet, általában féltengelyel kezdődik majd követi a generátor, önindító, majd a motor. ez a 9.-ik renaultom és ilyen meghibásodások egyáltalán nem voltak, az előző lagunámat 420000km-el adtam el és gyári féltengely,generátor,önindító,motor, volt benne és soha nem robbantam le vele.Leírás: Renaultjaimmal összesen kb 580.000km-ert vezettem le és soha nem robbantam le, még egy csavarhúzó sincs nálam és így bejártam már renaultokkal fél európát. kezdtem renault 19-el, majd lett belőle thalia, ebböl lett megane limousine, majd innentöl lagunák, volt 2000-es 8szelepes, volt 1800-as 8szelepes, majd 1,6 16v, majd 2,0 16v, rendkívül meg voltam elégedve mindegyikkel. Néha beleolvasok az írásokba és nem értem miről beszélnek {ilyen-meg olyan hiba?} szerintem önöknek nem is volt renaultjuk. lényegesen jobb minőségű autók a renaultok mint például a német vagy a japán autók, és akkor még a motorjukról nem is beszéltünk, a kolegám 1,6-os passat-ja 11-litert fogyaszt az én 2000-es lagunám megáll 7,6-literből úgy ,hogy azért néha odalépek neki.