RENAULT CLIO

Gépjárművezetést oktatok vele. Eddig mint a legtöbb oktató én is német kocsival oktattam. Az OPELlel próbáltam egyezkedni de csak hülyítettek. Véletlenül bukkantam a MEGÁNra és a RENAULT készségesnek bizonyult. Eleinte tartottam a francia kocsiktól. Ez a második Renaultom. Az előző egy MEGANE I-es 1,4 16V COOL volt. Alig hittem el mire képes 294000km tettem meg vele, ebből kb. 230000km-t oktattam és csak azokat az alkatrészeket kellett cseréni ami természetes elhasználódás miatt szorult cserére. Bámulatosan strapabírónak bizonyult. A jelenlegi CLIO is nagyon tetszik a diesel motor eddig ötösre vizsgázott nálam, bár még csak 23000km van benne. A dci motor meglepően dinamikus egyenletesen húz már alacsony fordulatszámon is. Rendkívül jó a vezethetősége, manőverező képessége. Ez rutinpályán érezhető igazán. Úttartása nagyon stabil. Nagyon kényelmes és könnyen kezelhető. A tanulók nagyon megkedvelték. A fogyasztása számomra eleinte hihetetlen volt. Most már kénytelen vagyok elhinni. Oktatással, nyáron légkondival, városi és autopályás vezetéssel együttesen mindössze 4,5 liter átlag. De van azért ami nem tetszik. A hátrameneti fokozatot olykor nehezen, többszöri próbálkozásra hajlandó csak elfogadni. Nem tudom mi a fenének kellett a Renaultnak megváltóztatni a jólbevált gyűrűs hátrameneti kapcsolást. A MEGAN-ban az volt és hibátlanul működött a közel 300000km alatt. Sokan a diesel motorok közül a franciákat tartják a legjobbaknak. Remélem én sem fogok csalódni benne.

Születési éve: 1960

Meghibásodás leírása: