Button már megint Prost bőrébe bújt, oktatta a mezőnyt

F1: McLaren-győzelem az Ausztrál Nagydíjon

Button nyert Vettel és Hamilton előtt, Schumacher kiesett a mozgalmas szezonnyitón. Alonso és Räikkönen is megmutatta, mit tud.

A 20 futamból álló 63. F1-szezon első versenyét száraz, napos, langymeleg időben rendezték Ausztráliában, Melbourne-ben - az Albert Parkban kialakított, kettő DRS-zónás utcai pálya rajtrácsát a korábban ismertetett sorrendben foglalták el a pilóták, az időmérőhöz képest azzal a különbséggel, hogy Perez Sauberjében váltót cseréltek, s emiatt csak a mezőny végéről indulhatott. A büntetésestül 17+5=22. hely azért jelentett sereghajtó pozíciót, mert a kvalifikáción a két HRT képtelen volt 107 százalékon belül maradni, s bár a spanyolok kértek, nem kaptak startengedélyt.
A többség lágy keveréken rajtolt, közepes Pirellit csak hárman választottak, például az említett Perez, aki viszont a futam egyik embere lett potens autóval ügyesen versenyezve. Aki nála is kellemesebb meglepetést okozott: Maldonado a Williamsszel, aki azonos tempót nyomott Alonsóval. Ez persze a Ferrari kritikája is. A spanyol mondjuk szokás szerint hozta a formáját, s kihozta a maximumot a kocsiból, csapattársa, Massa meg a minimumot. Maldonado bezzeg nem elégedett meg azzal, hogy elkönyveljük "csak" gyorsként: az utolsó körben nem bírt a vérével, mindenképp meg akarta előzni Alonsót, de megcsúszott, s rommá törte autóját...
[kepallojobb=409389]Button pályafutása 13. futamgyőzelmét aratta, négy éven belül a harmadikat Melbourne-ben. A hat világbajnok közül csak Schumi nem fejezte be a versenyt, és nem szerzett pontot[/kepallojobb] Ami az élmenőket illeti: Button lerajtolta Hamiltont, s ezzel meg is nyerte a szezonnyitót. Tökéletes, ismét (Prost) professzori teljesítményt nyújtott, a verseny közepén - egy rossz helyen veszteglő Caterham miatt - beküldött biztonsági autó sem zökkentette ki a ritmusból. A gumikat bölcsen melegítette, s kímélte, ugyanakkor gyors volt, nagyon gyors. (A Safety Car egyébként maradt az SLS, nem cserélték le az új SL-re). A pole-ból induló Hamilton csupán harmadik lett, hiszen a szerencsés Vettel és a Red Bull profitált a biztonsági autós fázisból. A McLaren ezzel együtt kitűnően bekezdett, aki meg leírta volna a Red Bullt, annak elméletét nem csak Vettel második, de Webber negyedik helye is cáfolta.
A Ferrari? A tesztek és az időmérő után bénábbnak látszott. Lotus? Grosjean elizgulta, még bele kell rázódnia. A visszatérő Räikkönen a 17. helyről indulva hetedik lett, ami azért nem semmi. Mercedes? Schumacher dobogós helyről adta fel az elromló váltó miatt, Rosberg az utolsó pillanatokban került ki a pontzónából. A középmezőny amúgy szenzációs, a már soroltakon túl a későbbiekben is parázs csatákra számíthatunk a Saubertől, a Toro Rossótól, a Force Indiától. A kicsikről röviden: a Caterhamnek még van mit dolgoznia, ha pontot akar, a Marussia voltaképp továbbra sem más, mint töltelék, a HRT jó eséllyel a következő futamon sem rajtolhat el, akkora a lemaradása.
Nincs megállás, pár nap múlva Malajzia, Szepang forró, párás versenyén folytatják a fiúk.
Az Ausztrál Nagydíj végeredménye (58 kör, 307,574 km)
  1. Button (brit, McLaren) 1:34.09.565 ó