Autósvilág hírei2013. 12. 03.

A Saab visszatér

Ha egyelőre vélhetően csak a kínai és a svéd piacra is, de megint készít autókat, 9-3-asokat a Saab.

Betűméret18 px
⏱️ kb. 1 perc olvasás

Több mint 2,5 éves szünet után november utolsó hetében újraindult a termelés a kínai tulajdonú Saab svédországi, trollhattani üzemében. Eleinte csupán a helyi és a kínai piac számára készülnek autók – az első „új 9-3-as, egy 2,0 literes, 220 lovas turbós benzines Aero hétfőn gördült le a szalagról.
[BANNER type="1"]
Saab 9-3N-re keresztelve jövő májusra várható egy frissített típus gyártási kezdete, illetve ePower néven – úgy tudni, kizárólag Kínának – elektromos változatot is tervez a National Electric Vehicle Sweden (NEVS).
G

Itt állíthatod be, hogy az Autónavigátor cikkeit az elsők között lásd a Google keresőjében.

Ajánlott cikkek