Autósvilág hírei2020. 07. 14.

Itt az új Lada Niva! Na, persze ez is régi, mint az országút

Nem az az egyetlen nagy esemény a Lada életében 2020-ban, hogy kivonult a magyar piacról, ennél van jelentősebb is. Kivásárolták a GM-et a vállalatból, így mostantól Lada embléma kerülhet az új Nivára.

Betűméret18 px
⏱️ kb. 2 perc olvasás
Amit mi Niva néven ismerünk, az már hivatalosan nem is az, a 4×4 felirat pedig nem véletlenül került rá a 40 éve szinte változatlanul gyártott terepjáróra. Az eredeti Niva nevet ugyanis a General Motors képbe kerülése óta a vállalatóriás birtokolja, ahogy eddig az új Nivát is. Mert volt, vagyis van új Niva egészen 2000 óta, mikor is megjelent az AutoVAZ által fejlesztett utód, ám arra már csak Chevrolet embléma került, ez viszont most változott. [BANNER type="1"] 20 év elteltével végre az anyavállalat logója is rákerülhetett az új Nivára. Az AutoVAZ ugyanis kivásárolta a GM-et a vegyesvállalatból, így mostantól teljes tulajdonosai a gyárnak. Keserédes részlet a történetben, hogy az új Lada Niva is már 20 éves, így lényegében már az új modell is mindennél öregebb konstrukció a piacon. Az eredeti Niva, vagyis a 4×4 még mindig készül Togliattiban és vélhetően még fog is egy darabig, azt egyelőre nem tudni, hogy le is váltják-e az új modellel, vagy egymás mellett fogják gyártani a jövőben is. Az új Niván egyébként jelentős változást nem eszközöltek, de terveztek rá egy új hűtőrácsot és a kormányra is rákerült a Lada emblémája [BANNER type="2"]
G

Itt állíthatod be, hogy az Autónavigátor cikkeit az elsők között lásd a Google keresőjében.

Ajánlott cikkek