Autósvilág hírei2026. 06. 25.

172 km/órával fotózta le a traffipax a motorost, komoly bírság lett a vége!

Ezúttal egy motorosról készült az egyik legdrágább fotó Bács-Kiskun vármegyében, de emellett is akadtak felháborító gyorshajtások. Íme a drága fotók!

Betűméret18 px
⏱️ kb. 1 perc olvasás
Csak a múlt héten 1297 gyorshajtást rögzített a rendőrség Bács-Kiskun vármegyében. Ezek közül messze egy motoros hozta össze a legkirívóbbat: az 53. számú főúton a megengedett 90 km/óra helyett 172-vel húzott el a mérőműszer előtt. Ezért a hatóság tájékoztatása szerint 210 ezer forintos pénzbírságot fog kapni. Minden bizonnyal ugyanekkora büntetéssel számolhat annak a Renault Cliónak az üzembentartója, amely 106 km/órával haladt el a mérőműszer előtt Ballószög belterületén – a megengedett 50 km/óra helyett. Izsákon egy Volvo vezetője is az 50-es korlátozásról feledkezett meg, őt pontosan a legális duplájával, 100 km/órával kapták lencsevégre. Ezért a hatályos jogszabályok értelmében valószínűleg 140 ezer forintot kell befizetnie a közösbe.
G

Itt állíthatod be, hogy az Autónavigátor cikkeit az elsők között lásd a Google keresőjében.

Ajánlott cikkek