Címke
#bírság
#bírság címkéhez tartozó cikkek, 19. oldal.
Kapcsolódó szerzők

2012. 04. 17.
Traffipaxok százai lesnek a gyorshajtókra
Páneurópai sebességmérő hét van épp Európában, a Tispol akcióhoz csatlakozva itthon mától csütörtökig számíthatunk a szokásosnál is sűrűbb radarozásra.

2012. 04. 15.
Mától még többet kockáztat, aki megszegi a szabályokat
Április 15-től rögzített mértékű, az eddigieknél is komolyabb bírságokra számíthatnak a szabályszegő autósok. Új büntetési elem a közmunka.

2012. 04. 07.
Ittas vezetők, balesetveszély az utakon
Nyakunkon a húsvét külső-belső locsolkodással és a szokottnál több autóssal az utakon, jó lesz vigyázni.

2012. 04. 05.
Március legdurvább gyorshajtói
Megvannak március hónap legdurvább, legostobább gyorshajtói, a rekorder egy BMW-s, akinek 300 ezer forintjába került a móka.

2012. 03. 19.
Megvannak az előző hónap legdurvább hazai gyorshajtói
Nyilvánosságra hozta február hó legcsúfosabb, a kocsmában a legtöbb sört érdemlő gyorshajtóinak listáját az ORFK Szóvivői Iroda.

2012. 03. 05.
Ombudsman vet véget a külföldi rendszámok üldözésének?
Szabó Máté ombudsman vizsgálatot indított a külföldi rendszámos autók bírságolása kapcsán.

2012. 02. 25.
200 ezer forint az év gyorshajtójának büntetése
A gyorshajtókat is megviseli a válság, idén mindössze 213 km/óra a fülön csípett száguldók sebességrekordja.

2012. 02. 18.
Nincs kegyelem: nőnek az autós bírságok
Áprilisban új szabálysértési törvény lép életbe, a rendelettervezet rögzített mértékű, a jelenlegieknél 30-50 ezer forinttal magasabb bírságokat vezetne be.

2012. 02. 10.
Szabályosan parkolót nem büntet a Rendőrség
Aki nem olvasta volna múlt héten, kollégánk szabályosan parkolt és büntetőcédulát kapott. Azóta kiderült: tévedés vagy egy járókelő tréfája volt.

2012. 02. 09.
Összkerékhajtással sem úszható meg a hólánc
Itt a hó és a síszezon, ezért aztán fontos tudni, hogy itthon és a környező országokban milyen előírások szabályozzák a téli abroncsok és a hólánc használatát.

2011. 12. 24.
Nagyobb bírságok, elzárás az új szabálysértési törvényben
Ünneprontás a szabálysértési bírságok szigorodásáról írni december 24-én, ám mivel annak törvényjavaslatát december 23-én szavazták meg, kénytelenek vagyunk.

2011. 11. 19.
Megszűnt a szmogriadó: kezdhetnek dolgozni a kirekesztettek
Végre autóba ülhet az is, akinek piros vagy fekete környezetvédelmi matrica van a rendszámán. A többiek eddig is annyit pöföghettek, amennyit nem szégyelltek.

2011. 11. 05.
172 ezer forintnyi bírságot nem kell befizetni
Miután kiderült, hogy a péntek hajnalban, aznapra elrendelt szmogriadó nem volt jogos, a bírságokat sem kell befizetni a rendőrségi közlemény szerint.

2011. 11. 03.
Fellebbezhető a gyorshajtási bírság hibás koordináták miatt?
Olvasónk gyorshajtási büntetésén hibás GPS koordináták szerepelnek. Vajon fellebbezhet-e ezek miatt?

2011. 10. 27.
Kit büntet a rendőr a biztonsági övért?
Olvasónk pórul járt, megbüntették, mert biztonsági öve nem volt bekapcsolva. Teljesen jogosan tették azt a rendőrök, másban azonban mulasztottak.

2011. 10. 20.
Defekt és 30 ezres bírság egyszerre
Olvasónk defektet kapott, nem tudta leszerelni a sérült kereket, ezért autóját nem mozdította. Mire visszaért hozzá, 30 ezres bírság is várta, mivel rossz helyen állt. Vajon megúszhatja a büntetést?

2011. 10. 14.
Kétszeres büntetés gyorshajtásért
Olvasónk édesapja autóját vezette, a gyorshajtást magára vállalta, a rendőrség viszont mindkettőjüket megbírságolná.

2011. 10. 13.
Börtönnel reguláznák a szabálytalankodókat
Módosítaná a szabálysértési törvényt az országgyűlés. A tervezet szerint már a kisebb, de ismétlődő közlekedési kihágásokért is börtön járhat.