Autósvilág hírei2011. 09. 20.

Áramot vezetnek a zsaruk

New Yorkban sok érdekes dolgot látni az utcán, például elektromos Chevrolet Volt rendőrautót.

Betűméret18 px
⏱️ kb. 1 perc olvasás

NYPD, az New York City Police Department. Ez a felirat olvasható azon fehér Chevrolet Volt elektromos autó oldalán, melyet a nagyvárosban fotóztak le.
Szenzációról nincs szó, az amerikai zsaruknak már nem újdonság a hibrid jármű, hiszen Toyota Prius is található a flottában, inkább a tendencia a lényeg, hogy a jó öreg Ford Crown Victoria típusnak tényleg harangoztak – a napokban gördült le a szalagról az utolsó, egy fehér színű példány. A legnépszerűbb taxitípus a rendőrségnél is maximálisan bevált, hiszen a strapabíró, elnyűhetetlen V8-asokkal mozgatott gépekben „még volt anyag, és ki ne látott volna olyan dokumentumfilmet, amikor autós üldözésben a zsaruk nem teketóriáztak a menekülővel. Hogy az elsősorban villannyal mozgatott, de benzint is égető Chevrolet Volt mennyire bírná az ilyen és ehhez hasonló éles bevetéseket, csak sejteni lehet, valószínűleg fogyasztásban és szén-dioxid kibocsátásban előbb remekelne, hiszen a fényhídon és a festésen kívül teljesen szériagyártmánynak tűnik a kocsi.
G

Itt állíthatod be, hogy az Autónavigátor cikkeit az elsők között lásd a Google keresőjében.

Ajánlott cikkek