Autósvilág hírei2026. 06. 26.

Elképesztő leépítés jöhet a Volkswagennél, 4 németországi gyárat is bezárhatnak!

Jelentős változások jöhetnek a Volkswagen Csoport működésében, amely 4 németországi üzem bezárását és globálisan 100 ezer munkavállaló elküldését eredményezheti. Íme a részletek!

Betűméret18 px
⏱️ kb. 1 perc olvasás
Akár 100 ezer munkahely megszüntetéséről és 4 németországi gyár bezárásáról dönthet hamarosan a Volkswagen vezetése – jelentette a Manager Magazin. Oliver Blume, a konszern vezérigazgatója a cégcsoport teljes átszervezését hajtaná végre a jövőben, ennek lehet a következménye az óriási elbocsátási hullám. A Manager Magazin már azt is tudni véli, hogy a hannoveri, zwickaui valamint az emdeni üzem eshet az átszervezés áldozatául, valamint az Audi Neckarsulm mellett fekvő egysége. A lap hangsúlyozta, a bezárásokat nem egyszerre hajthatják végre, hanem szakaszosan, az adott gyárban készülő modellek aktuális generációjának kifutását követően. A most kiszivárgott tervek a vállalat egészét vizsgálva értelmezhetőek igazán. A VW konszern 2025-ös jelentése szerint 602 659 munkavállalót foglalkoztattak ekkor globálisan, közülük 284 032 Németországban dolgozik. Vagyis ha ténylegesen megszüntetnek 100 ezer állást, úgy a foglalkoztatottak csaknem hatodától elköszönhet a VW az elkövetkező években. Természetesen az ügyben keresték a Volkswagent is, viszont válaszként csupán annyi érkezett, nem kommentálnak belsős, bizalmas dokumentumokat – írja a Manager Magazin. Hozzátették, a nyilvánosságra tartozó releváns információkat a megfelelő időben fogják kommunikálni. Az értesüléseket az IG Metall német szakszervezet is kommentálta. Álláspontjuk szerint a jelentés aggodalmat kelt a munkavállalókban, majd felszólították az igazgatótanácsot, a leépítések helyett inkább a versenyképes termékek fejlesztésére és a munkahelyek megmentésére koncentráljanak.
G

Itt állíthatod be, hogy az Autónavigátor cikkeit az elsők között lásd a Google keresőjében.

Ajánlott cikkek