Autósvilág hírei2025. 07. 24.

Már a rendőrségnek is elege van a gyorshajtókból!

Salgótarján környékén csupán egyetlen nap alatt 14 olyan esetet rögzítettek, amelyekben a sofőrök jelentősen túllépték a megengedett sebességet.

Betűméret18 px
⏱️ kb. 1 perc olvasás
Július 22-én végzett rutinszerű sebességellenőrzést Salgótarján járásában a Nógrád vármegyei rendőrség. Csupán egyetlen nap alatt több mint száz gyorshajtást rögzítettek, köztük 14 olyat, amelyben lakott területen belül átlépte a sofőr a 90 km/órát – a legális 50 km/óra helyett. A fotók alapján a „leggyorsabb gépkocsivezető 135 km/órával húzott el a traffipax előtt. Bár a hatóság nem közölte a büntetések pontos összegét, a hatályos jogszabályok alapján a fotókon szereplő autók üzembentartói 100 ezertől 468 ezer forintig terjedő pénzbírsággal számolhatnak. A közleményben a rendőrség hangsúlyozta, a hasonló akciókat főként a szabályosan közlekedők biztonságáért, és a közúti baleset visszaszorításáért szervezik.
G

Itt állíthatod be, hogy az Autónavigátor cikkeit az elsők között lásd a Google keresőjében.

Ajánlott cikkek