Autósvilág hírei2013. 03. 25.

Vettel: Bocs, ezt elszúrtam

Ismét bebizonyosodott, hogy a Forma-1 minden, csak nem a fairplayt hirdető babazsúr. Vélemények és képek a botrányos Maláj Nagydíjról.

Betűméret18 px
⏱️ kb. 3 perc olvasás

Hétvégén az F1-szezon második futamát rendezték a malajziai Szepangban. Vettel (Red Bull) nyert csapattársa, Webber és Hamilton (Mercedes) előtt, Alonso (Ferrari) hamar kiesett, az évadnyitó Ausztrál Nagydíjon győztes Räikkönen (Lotus) csak hetedik lett. Eredmény, ponttábla itt. [BANNER type="1"] Az eredményeknél fontosabb, hogy újfent bebizonyosodott: a Forma-1 nem a fairplayről szól. Történt, hogy a hajrára ilyen sorrendben érkezett az élmezőny: Webber, Vettel, Hamilton, Rosberg. Két Red Bull, két Mercedes. Webber már elkönyvelte a sikert, letekerte a motort, spórolt az abroncsokkal. A csapatnál mindenki örült, szuper, letudtuk az utolsó kerékcseréket is, a Mercedes nem fenyeget, megvan a kettős siker, a 43 pont. Mire Vettel megtámadta, s meg is előzte Webbert úgy, hogy komoly veszélyben volt a Red Bull tuti 1-2. helye. Rosberg meg szólt a rádión, hogy elmenne Hamilton mellett, mert feltartja. S jött a Mercedes-csapatfőnök Ross Brawn válasza: Maradj, ahol vagy! Tehát volt egy, a csapatérdekre, s a biztonságra magasról tojó Vettel, s volt egy másik csapatutasítás, ami visszafogta a rádióban füstölgő Rosberget. Még a futam alatt Christian Horner, a Red Bull csapatfőnöke valami olyasmit mondott, hogy jaj, ezt nem kellett volna, majd később a magát már vélhetően schumacheri magasságokban érző, mindenáron győzni akaró Vettel így nyilatkozott: „Elnézést, ezt elszúrtam. A háromszoros címvédő világbajnok, a Webbert különben zseniális manőverrel faképnél hagyó Vettel elnézést kért úgy a kollégától, mint az istállótól, bevallotta, hogy figyelmen kívül hagyta az utasítást, hibázott, s visszacsinálná, ha lehetne. „Kétszer is szóltak, hogy nem kell tartanom Vettel támadásától – közölte a bosszús és csalódott Webber. „Természetesen nem vagyok boldog, de meg kell őriznünk a hidegvérünket – tette még hozzá, s hazautazott búslakodni/pihenni Ausztráliába. Egyes szakértők azt sem tartják kizártnak, hogy – bizalom híján – hátat fordít a Red Bullnak… „Nem volt szerencsénk. Közös döntés volt, hogy nem állunk ki azonnal, s megpróbálunk még pár kört megtenni a sérült vezetőszárnnyal. – mondta Alonso. „Nico érdemelte volna ezt a harmadik helyet – így a Vettelnél jóval szimpatikusabban viselkedő Hamilton. „Elégedettek lehetünk, jó érzés, hogy versenyképesek voltunk. Az persze kiábrándító volt, hogy tartanom kellett a pozíciómat, de megértem a csapat döntését – ezek pedig már a szintén szimpatikusan beszélő Rosberg szavai. S mit szól a futamhoz a Jégember? „Szereztünk néhány pontot, ami még mindig jobb, mint üres kézzel távozni. De vannak dolgok, amiket szabad csinálni, és vannak, amiket nem – utalt ezzel Räikkönen a sauberes Hülkenberg keménykedésére. Végül „hallgassuk meg Buttont: „Talán a harmadik-negyedik helyért is harcolhattunk volna, ha nincs az a boxutcai probléma, remélhetőleg Kínában folytatjuk a fejlődést.
G

Itt állíthatod be, hogy az Autónavigátor cikkeit az elsők között lásd a Google keresőjében.

Ajánlott cikkek