Autósvilág hírei2022. 05. 22.

Villanyautó-támogatás alanyi jogon? Javaslatként már felmerült

Az MNB megfogalmazta javaslatait a fenntartható egyensúly és felzárkózás kapcsán, ebben szerepel, hogy a villanyautó-támogatás ne pályázati úton, hanem alanyi jogon járjon. Vajon mennyire reális ez?

Betűméret18 px
⏱️ kb. 2 perc olvasás
Miután a Villanyautósok.hu megírta, hogy az MNB „A fenntartható egyensúly és felzárkózás címmel közzétett javaslatcsomagában az is szerepel, hogy a villanyautók támogatása ne pályázati úton, hanem alanyi jogon járjon, az futótűzként terjedt el a médiában. Mint írja az MNB, bár itthon „az elektromos személygépjárművek vásárlását eddig 15 milliárd forinttal támogatta az állam, uniós összehasonlításban azonban a nyugat- és észak-európai országoktól elmarad hazánk az alternatív meghajtású gépjárművek elterjedtsége terén. Hollandiához mérten arányaiban tizedannyi villanyautó fut hazánkban, Németországhoz mérten is ötszörös lemaradásban vagyunk. Ezek orvoslására felvetésként szerepel, hogy a villanyautó-támogatás, amiért az elmúlt két évben olyan versenyfutás volt, hogy fél nap alatt kifogyott a keret, ne pályázati úton, hanem alanyi jogon járjon. Továbbá az is, hogy a jelenlegi szabályzással ellentétben ne minden tizedik, hanem minden második parkolóhely létesítése után legyen kötelező töltőpontot is telepíteni. [BANNER type="1"] Igen ám, de ahhoz, hogy érezzük, mennyi realitása van a javaslat megvalósulásának, érdemes az egész dokumentumot végigolvasni. Hamar belátható ugyanis, hogy ha abból minden megvalósulna, ahhoz elképesztő források kellenének. Az persze igaz, hogy egytől egyig támogatható felvetések szerepelnek, csak az a fránya finanszírozási szükséglet ne lenne mögötte. Így pedig inkább vágynak, mint realitásnak tűnik az alanyi jogon járó villanyautó-támogatás, persze kívánom, hogy ne legyen igazam.
G

Itt állíthatod be, hogy az Autónavigátor cikkeit az elsők között lásd a Google keresőjében.

Ajánlott cikkek