Autósvilág hírei2025. 11. 14.

Továbbra is „ingyen” pénzt ad az állam a villanyautókra, ennyien használták ki eddig!

Szinte már biztos, hogy idén rekordmennyiségű villanyautót helyeznek majd forgalomba hazánkban, ami részben az állami támogatásnak köszönhető. De pontosan mennyi gépjárművet vásároltak a hozzájárulással? Máris mutatjuk!

Betűméret18 px
⏱️ kb. 1 perc olvasás
Átlépte a tízezret a vállalati e-autó program keretében beszerezni kívánt klímabarát járművek száma – közölte az Energiaügyi Minisztérium. Ebből mintegy 7800 személygépkocsira és több mint 2200 kishaszongépjárműre érkezett igénylés – összesen 10 030. A 40 milliárd forintra megemelt keretösszegnek köszönhetően még mindig lehet pályázni. Eddig 5700 gépkocsira fizetett ki támogatást az EM, összesen 22 milliárd forint értékben. A legkeresettebb márka a BYD – több mint kétezerrel – míg a modellek között a Tesla Model Y vitte a prímet eddig. A minisztérium kiemelte, idén októberben megdőlt az elektromos autók forgalomba helyezésének havi rekordja. Hozzátették, még az idei év lezárulta előtt megkaphatja a rendszámát a százezredik villanyautó is.
G

Itt állíthatod be, hogy az Autónavigátor cikkeit az elsők között lásd a Google keresőjében.

Ajánlott cikkek