JAGUAR X-TYPE

Mivel a luxusautóknak nagy az értékvezstése,ezért használtan nagyon jó áron lehet hozzájutni.A használtan kialakult alacsony árhoz hozzájárul az is,hogy sokan tartanak az alkatrész ellátottságtól,és ezek árától,+kevés az információ a márkáról,mert kis példányszámban találhatók meg az utakon.nekem pont ez jött be!Nem jön mindig szembe egy márkatárs,vagy ha beállok egy bevásárlóközpont parkolójába,akkor nem kell nézni a rendszámom,hogy biztos a saját autómba szálljak.(120ezres lélekszámú városban kb 6 x-type!!! és mind más szinű)Aki elegáns,kortalan,és megbizható autóra vágyik,annak csak ajánlani tudom.Negativumot szerencsére nem tudok mondani:)

Születési éve: 1981

Meghibásodás leírása: Mivel,egy Ford által gyártott autóról beszélünk,ahol elég sok mindent átvettek a Mondeotól,bármelyik szervizben értenek hozzá,nem egy bonyolult technika,szerencsére.Több barátom járt Jaguar szervizben,és a lehúzásban nagyon profik,de az autóhoz már kevésbé értenek.Alkatrészt angliából,és amerikából érdemes rendelni,mert a gyári alkatrészek postaköltséggel is kb. a felébe kerülnek,és 1 hét alatt az országban van.

Mi volt a legjelentősebb hiba?: Nincs kiemelt meghibásodás. Leírás: 110000km-nél megadta magát a bal hátsó lengéscsillapitó,és itt csináltattam egy futóművet érintő felujitást,de még nem lett volna muszály.Ez a következőkből állt:4db Bilstein B6 gázos sportlengéscsillapitó(150eFT),4db fúrt -vágott sport féktárcsa,kerámiabetétekkel(60eFt),Godridge acél fékcsövek elöl -hátul(17eFt)K&N légszűrőbetét,takaritható(8eFt),a stabilizátor öszes szilentjét cseréltük.Ez igy öszesen került 280eFt-ba,és a beszerelés még 40eFt,futóműállitással együtt.