Íme a hatodik – megérkezett a Volkswagen Transporter T6

Első kézből: világpremierjén állakat ejtett a Volkswagen Transporter T6

Ez a cikk több mint 90 napja frissült utoljára, ezért kérjük, az olvasása során ezt vegye figyelembe!

Az egész világ számára Amszterdamban mutatkozott be a Volkswagen Transporter T6. A modellsor a vártnál is meggyőzőbb.

A tegnap esti előzetes után nem meglepetés: bemutatkozott a Volkswagen T6, ami valójában nem csak a Transportert jelenti, hanem a személyautós Caravelle és az exkluzív Multivan, továbbá a lakóautó California új kiadását is. Nem kevesebb mint 12 év és 2 millió eladott példány után búcsúzik a 2003-ban érkezett T5, a 65 éves sorozat összesített számlálója pedig már a 12 millió példányon is túl van, a Transporter legenda. A T6 pedig minden bizonnyal tovább élteti majd a sikerszériát: a kétféle tengelytávval és háromféle tetőmagassággal, valamint a motor- és a váltópaletta, továbbá az első-, illetve összkerékhajtás kombinálásával több mint 500 különféle verziót kínál, az igencsak széles opciós arzenál pedig még tovább nyújtja a variációk számát.
Hirdetés

Kívülről szemlélve a T6-ot a hasábforma természetesen megmaradt, de teljesen új a frontrész, melyen H4, H7 izzós vagy akár ledes is lehet a fényszóró; opcióként a hátsó lámpák is full ledesek. Alacsonyabbra kerültek, személyautósabbak lettek a külső tükrök, oldalról nem csak az új fényszórók, az oldalsó irányjelzők is jól azonosítják a T6-ost. Az utastérben teljesen új, verziófüggő kialakítású a műszerfal, a személyautók és a furgonok (meg persze a Kombi személyszállítók) más-más kialakítást kapnak. Nem csak az anyagválasztás, a tárolórekeszek mérete és alakja, valamint a középkonzol is más. Opcióként elektromosak (a vezetőnél akár memóriával) az első ülések. Az elektromos ülések alapáron fűtöttek, opcióként fűtőszálas szélvédő is van (a Passat után itt is...).
Teljesen új, teljes egészében Euro 6 normás, a dízeleknél Ad Blue adalékot alkalmazó a motorpaletta. Négyféle dízel és kétféle benzines kérhető, mindegyik 2,0 literes, mindegyik alapáron stop-startos (DSG váltó esetén is). A TDI-k 84, 102, 150 és 204 lóerősek, utóbbi kétturbós és már 1400 1/perc fordulattól 450 Nm nyomatékot adó. A két TSI, azaz közvetlen befecskendezésű és turbós (EA288-as) benzines teljesítménye 150, illetve 204 lóerő, nyomatékcsúcsuk már 1500 1/perc fordulattól rendelkezésre álló 280, illetve 350 Nm. A két kisebb teljesítményű dízel váltója csak ötsebességes, a többié már hatos, opcióként hétfokozatú DSG és 4Motion összkerékhajtás is szerepel a kínálatban. Aki utóbbit rendeli, az lejtmenetvezérlőt is kap majd, hasonlóan praktikus társítás, hogy a gyári vonóhoroghoz vontatmánystabilizálós ESP jár. Bár a részletes műszaki adatok egyelőre nem ismertek, az már igen, hogy számos motornál akár 1 literrel mérséklődött a fogyasztás, a paletta átlaga 15%-kal apadt.
Az elöl segédkeretes MacPherson, elöl-hátul kanyarstabilizátoros, hátul csatolt lengőkaros, spirálrugós futómű alapból terhelésfüggően dolgozó, opcióként elektromosan vezérelt DCC lengéscsillapítókat kap - comfort, normal és sport programokkal. Utóbbi ugyanúgy szokatlan a furgonok világában, mint a Multivan esetén alapáras, a többi modellhez kérhető városi koccanásgátló vagy a DSG váltóval akár állóra fékező, araszolófunkciós távolságtartós tempomat, illetve a fáradtságfigyelő.
Nem csak extrákból, "alapvető" autóból is igencsak sokfélét kínál a Transporter. Az alap a lemezelt furgon (panel van), ami kétféle, 3 és 3,4 méteres tengelytávval, 4892, illetve 5292 mm hosszúsággal és háromféle tetőmagassággal kapható, de a legmagasabb csak a hosszított verzióhoz érhető el. A rakterek mérete így 6,7-9,3 m3 között változhat. Kérhető persze duplafülkés furgon is, amely két üléssora mögött csak 3,5 m3-es rakteret ad, valamint platós és szimplán alvázas kialakítások is rendelhetők. A személyszállítók közül a Caravelle az elérhetőbb, családibb verzió, akár 9 üléssel, de persze még a gyári katalógus is a személyszállítók csúcsmodelljeként említi. Trendline, Comfortline és Highline szintekkel, csakis legalább 150 lóerős motorokkal érhető el, akár 5 Isofix-csatlakozós ülést is adhat. A Multivan pedig luxusbusz, 6-7 üléses kialakítással, sínen tologatható, akár csakis független ülésekkel vagy hátul egybeépített sorokkal. Felszereltségfüggően elektromos mozgatású oldalsó tolóajtókkal és újdonságként elektromos csomagtérajtóval. A Multivan Trendline kivitele csak egy, a Comfortline alapból egy, opcióként kettő, a Highline kétoldali, már elektromos tolóajtót kap.
A leginkább exkluzív Multivan a "Generation SIX" bevezetési széria, ami kétszínű, akár bordó-fehér fényezésével a T1 Samba kivitelére kíván utalni, színezett üvegeket, LED fényszórókat, krómcsomagot, színes műszerfalborítást és egyedi 18 colos, retrodizájnos felniket is ad. Sofőrsegédekből nem csak a már említett távolságtartós tempomatot, hanem a holttérfigyelőt és az első-hátsó parkolóradart is felsorakoztatja. Bár Alcantara kárpitozás is jár hozzá, még a Generation SIX sem lesz olyan luxusautó, mint amilyen a Mercedes V-osztály. Nyilván szándékosan józanabb, meg persze bohémebb a Volkswagen luxusbusza, ami tudásával mégis teljes mértékben a Mercedes vetélytársa lesz. Sanszosan árával is, de nyilván alatta. Hogy valóban így lesz-e, az egyelőre csak tippelhető, a piacra csak később várhatjuk a T6-ost. A hazai debütálás ősszel esedékes, az előrendelés azonban már korábban elérhető lesz, így ősszel az első példányok kiszállítása is megkezdődhet majd.
Tetszett a cikk?

Iratkozz fel hírlevelünkre, hogy azonnal értesülj a legfrissebb és legnépszerűbb cikkekről, amint megjelennek az Autónavigátoron!

Feliratkozom a hírlevélre

Hozzászólások

  • 2017.10.28. at 19:08
    Permalink

    Azt azért el kell ismerni, hogy a VW marketingesek amit csinálnak azt jól csinálják! Itt van egy olyan múlttal rendelkező jármű típus amilyen ebben a szegmensben nem nagyon akad még egy. Piszok jól felépített bevezető, beállított 40-50 éves felmenőkkel és rendelhető retro fényezéssel. 🙂
    Tényleg mondom le a kalappal! Így kell eladni pontosabban előadni egy terméket ami (és itt hangsúlyozom a saját véleményem) nem nagy durranás.
    Még egyszer gratulálok a VW embereinek a termék felfezetéséért! Zseniális

  • 2017.10.28. at 19:08
    Permalink

    Ja, akinek ezen leesik az álla annak úgy kell.Én is azt mondom igás lónak ne nézd a fizimiskáját, megbízható legyen az elég is.Persze az nem baj, ha kicsit többet nyújt szolgáltatásban.

  • 2017.10.28. at 19:08
    Permalink

    A lényeg hogy ne rozsdáljon mint a szomszédé, ami 5-6 évesen tiszta rozsda lett…és menjen gond nélkül tehát, hogy hogyan néz ki tök mindegy szerintem (főleg igás lovon), mert az csak marketing- filozófia-dizájn, semmi több.–ja és drágább új módosított alkatrész.

  • 2017.10.28. at 19:08
    Permalink

    Még hogy állakat ejtett le…ugyan olyan kommmmmersz mint a passat és a többiek az elején pláne. nekem is leesett az állam, ilyen semmitmondó unalmas első részt – igen olyan mint a többi VW. belül talán hajszálnyit jobb.

  • 2017.10.28. at 19:08
    Permalink

    A “funkcionálisabb” műszerfal azt jelenti, hogy anyóslégzsák helyett nyitott tárolópolc, a váltó melletti tároló helyett szivargyújtó van…

Vélemény, hozzászólás?