Verstappen nyert, Hamilton világbajnok lett Mexikóban

Max Verstappen sima győzelmet aratott a Mexikói Nagydíjon

Pályafutása negyedik világbajnoki címét szerezte meg Hamilton a Mexikói Nagydíjon, amelyen Verstappen győzött Bottas és Räikkönen előtt.

A rajtnál Verstappen agresszívan támadni kezdte a pole pozícióból induló Vettelt, majd az első kanyarban Hamilton és Bottas is beszállt a küzdelembe. A hosszú célegyenes után következő technikásabb részen mindhárom autó többször is egymáshoz ért, Vettel Ferrariján megsérült az orrkúp, Hamilton pedig jobb hátsó defektet kapott. Az első kör végén mindketten a boxba hajtottak, így Vettel a 19., Hamilton pedig az utolsó, 20. helyen tért vissza a pályára. Ekkor az élen Verstappen haladt, a második pozícióban Bottas, a harmadikban pedig Ocon száguldott.

A 20. körben Vettel már a 13. helyig jött előre, míg Hamilton be volt szorulva a 19. pozícióba, nem tudott feljebb lépni. A brit a csapatrádión arra panaszkodott, hogy nem tud közelebb kerülni az előtte haladó riválisához. A 33. körben Gasly műszaki hiba miatt feladni kényszerült a versenyt, de az autóját veszélyes helyen állította meg, ezért a versenybíróság elrendelte a virtuális biztonsági autót. Ez idő alatt szinte a teljes mezőny kiállt kerékcserére a boxba, így tett Vettel és Hamilton is.
A 35. körben Verstappen, Bottas, Räikkönen volt a dobogósok sorrendje, Vettel a nyolcadik, Hamilton a 16. pozícióban haladt. Húsz körrel a leintés előtt Vettel a hatodik, Hamilton pedig a 12. helyen állt, az élen változatlanul Verstappen, Bottas, Räikkönen volt a sorrend. A hajrá kezdetén Vettel már negyedik volt, de közben Hamilton is előrébb tudott jönni, már a 10., egy pontot érő pozícióban autózott, ezzel gyakorlatilag eldőlt, hogy két versennyel az idény vége előtt bebiztosítja vb-címét.