VOLKSWAGEN GOLF II

Nagyon fekszik az úton a kategóriájához képest. Kanyarban is teljesen stabil. Erős motor, bár a fékek haraphatnának jobban is. A leírás alapján azt lehetne gondolni, hogy nagyon sokat költöttem rá, de a belefektetett pénzből maximum egy suzukit vehettem volna, aminek ha odalépek, csak a hangja változik. Ez pedig egy kompakt sportautó kabrió változata. Van megejelenése, van egénisége. Ráadásul remek cult autó. Kis hazánkban és a németeknél is sokan hobbiznak ilyennel. 160-as tempó az autópályán sem jelent gondot. Nem zörög, nem visít (ha a tető fel van hajtva) Sajnos a Porsche Hungárián keresztül nem tudtam hozzá alkatrészt venni, mert 2x, 3x annyiba került, mint a németeknél és a kiszolgálás sem túl felhasználóbarát.

Születési éve: 1984

Meghibásodás leírása: Motorgenerál a Czettner KFT-nél ( www.czettner.hu ) Belekerült egy Havassy tengely, azóta kellene bele egy hatodik sebesség a hosszabb ötödik után, pedig 16-os kerekeket raktam alá. Olajfogyás nulla, hihetetlenül megbízható. A vezérlés miatt alul kevésbé húz, de 5000 felett kapaszkodni kell. Mivel az alkatrész nagyon olcsó hozzá, minden kopó alkatrészt újra cseréltem. Olyat is, ami csak ránézésre volt öregebb. Teljes fényezés, új lengéscsillapítók, teljes kipufogórendszer, hátul szolid-halk sportdob, összes szilent, fékcsövek, váltókarhoz gumigyűrűk. Tehát új autót csináltak belőle :) Ez így leírva soknak tűnik, de a belefektetett pénzből maximum egy suzukit vehettem volna, aminek ha odalépek, csak a hangja változik. Ez pedig egy kompakt sportautó kabrió változata.Lerobbanás oka: motorLeírás: Télen a Margit-híd után felforrt a víz egy kiégett biztosíték miatt. Ezután kicsit csörgősebb lett, majd kapott egy motorgenerált.

Mi volt a legjelentősebb hiba?: Hiba oka: motor Garancia már lejártJavítás összege: 300000 Ft. Leírás: Motorgenerál. Új kovácsolt dugók, havassy tengely. Kicsit kopott motorral vettem, amúgy is be volt tervezve, miután pedig felforrt a víz (biztosíték miatt), nekiestek a szerelők.

Visszatérő hiba leírása: Mindig minden sikerült elsőre, köszönet érte a Czettner KFT-nek és a szerelő (Ádám) szakértelmének.