FIAT MARENGO

Az autóm pontos típusa : Fiat Marea Marengó 1.9 JTD 105 lóerős váltózat.2000.01.01. évjáratú, amit nekem hoztak be Olaszországból 2005 októberben. Sajnos a menüben ilyet nem találtam. Felszeretsége : Szervó, 2 légzsák, 2 elektromos ablak, klíma automata olvasztó téli fokozattal, hátsó ablaktörlő és mosó, gyári RDS-es rádiós magnó, fordulatszámmérő, központizár, gyári 2 személyes kombi, hátul sikba nyitható lehajthatós lökhárítóval és digitális hőmérővel és órával, emelhető első üléssel és gerinctámasszal. Ami tetszett sportos kinézet, sikba nyitható raktér, kíváló hibátlan motor,5 ajtó ,hihetetlen nagy hátsó tér amiben horgászat közben este 2fő 175 centis ember kényelmesen aludt benne. Szállítottam vele mindent. 2 mázsás levágott disznót, komplett 2 szobás panelt lapra szerelhető bútorait, 4 darab kerékpárt, több mázsa cementet és meszet, és minden lomot ami létezik. NEM volt benne olya ami nem tettszett, a fehér színén kívül... Amire kitalálták arra 100%-ban tökéletes. Árú és egyéb lomok szállítására. :)

Születési éve: 1975

Meghibásodás leírása: Első 1000 kilóméter után szervízbe vittem elektromos diagnosztikára, mert 8 litert fogyasztott és 4500-as fordulatszámról huzótt csak az autó, ami után rögtön leszabályzott is egyben.Ráadásul 4.-5. köszörülésre indult csak el. Légtömegméröt, szívó csöben egy csövet és 3 darab izzító- gyertát kellett cserélni. Utána 10-szer erősebb, első kulcsfordításra induló erős sportosan vezethető szekér vált belőlle. Megérte a szakértő kezeket. Nem volt olcsó, a diagnosztika és szerelés 50.000 be került és 40.000Forintba a légtömeg mérő és a gyertyák darabja is 3000Forintba. A cső ingyen volt. :)Leírás: Miután minden létező szíjjat, olajat,szűröt,lecseréltem, futóművesnél beállítattam a kocsit, evó gázolajat tankoltam bele és mindig minőségi motor olajjal jártam és tettem rá rendes téli és nyári gumikat, SOHA SEHOL NEM HAGYOTT OTT. Ráadásul semmi kontakt hibám sem volt. Utcán parkoltam vele és 3 hét téli állás után is elsőre indult. Fűtés korrekt volt, miután a termosztátot kicseréltem, ami egybe van építve a vízumpával. Hamar melegedett az autó de sosem ment 95 foknál fejebb a víz.

Mi volt a legjelentősebb hiba?: Hiba oka: motor Garancia már lejártJavítás összege: 40000 Ft.