DODGE CALIBER

Azt szoktam mondani: "Ez egy bizsu! Jól néz ki, de nem az aminek látszik"

Születési éve: 1969

Meghibásodás leírása: - kb. 25000 km.-nél vízpumpát kellett cserélni, garanciában - kb. 35000 km-től fékezésnél elkezdett „rángatni”, ahogy pörögtek a kilométerek, egyre erősebbé vált ez a jelenség. Kiderült, hogy az első féktárcsákban öntvény hiba van (apró légbuborékok az öntöttvasban)! A szakszerviz szerint ez nem garanciális, SZERINTEM AZ!!! Kicserélték mindkét első féktárcsát, és fékbetéteket. - Bal első tompított fény hol világított, hol nem. A jenség kezdete után egy héttel már egyáltalán nem (nem az izzó éget ki!). A rejtélyes hibáról lentebb írok részletesen. - A „jó” magyar utak megtették hatásukat, kb. 82000 km-nél „elfáradtak” az első lengőkar szilentblokkjai. Sajnos csak a lengőkarral együtt lehet cserélni (74600 Ft.+munkadíj oldalanként). Remélem, találok majd szilentblokk gyártót, hogy következő ilyen esetben ne kelljen lengőkart cserélni párezer Forintos alkatrészért.Lerobbanás oka: elektromos rendszer 1 alkalommal meghibásodás, a helyszínen oldódott meg Leírás: Egyik téli napon átmentem egy majdnem tengelyig érő, friss hókupacon, és a motorvezérlés teljesen megzavarodott. Valószínűleg, valamelyik érzékelő szonda fars jelet küldhetett a motorvezérlő számítógépnek. Félre álltam, levettem a gyújtást, 10 perc „pihenő” után tovább tudtam menni. Ez a hiba csak egyszer volt, soha nem derült ki, mi volt a konkrét oka.

Mi volt a legjelentősebb hiba?: Hiba oka: elektromos rendszer Nincs kiemelt meghibásodás. Leírás: Ennél a típusnál, a legjobban az elektromos hibáktól tartok. Tervezői nem nagyon kalkuláltak az átfolyó áramerősséggel. Néhány csatlakozó alulméretezett, ráadásul "könnyen törős" műanyagból. Ebből adódó hiba már volt: a biztosítéktábla alján lévő gombostű átmérőjű csatlakozó tüskék egyike elégett, kontakthibás lett. Ezen a réz tüskén megy (közel 5 Amper) áram a tompított fényszóra! Szakszervíz az egész biztosítéktáblát cserélte volna sok százezerért, egy autóvillamossági szakember megjavította 6000.-Ft.-ért.