MAZDA 3

Én főleg Bp-en használom, ezért egy kompakt, dinamikus autóra van szükségem, aminek van stílusa. A Mazda3 ilyen, az enyém Sport TX felszereltségű BOSE hifivel. A belső kialakítás minősége nagyon igényes, kellemesen sportos, az űlés derék támasza lehetne jobb. Az 5 ajtós kivitel nagyon jól pakolható, hátsó ajtóra 3 kerékpár kényelmesen felszerelhető és mélygarázsnál ez óriási előny a tetőcsomagtartóval szemben!

Születési éve: 1975

Meghibásodás leírása: Átalakítottam E85-ösre elsősorban a környezetvédelem miatt. Jók a tapasztalataim, nincs probléma a hideg indítással és az autó dinamizmusa is jobb lett +6% Nm és LE, ami főleg az alacsonyabb fordulatszám tartományban teszi az autót dinamikussá. E85-el használva vidéki utak során jön elő az árelőny. Nekem városban rövid szakaszokon is stabilan jön az 5% megtakarítás - és a fordulatszámmérő teljes tartományát használom, nem csak 3000-ig!!!

Mi volt a legjelentősebb hiba?: Nincs kiemelt meghibásodás. Leírás: Az alkatrészek nem a legolcsóbbak, de az autó jól és könnyen szerelhető. Ha valaki nem ijed meg egy levegőszűrő, pollenszűrő cserétől, akkor munkadíjon megspórolhatja a magasabb alkatrész árakat. (levegőszűrő: 3.300, olajszűrő: 1.300, pollenszűrő: 5.900 Ft, olajból csak Mobil1 0w30 3.300/liter 10.000km-enként!!!)