VOLKSWAGEN GOLF VI

A kocsi tökéletes, nem nagyon lehet fogást találni rajta. A külső design ízlés kérdése, mi az Audi A3 helyett választottuk feleségemnek tudatosan hiszen ez kevésbé feltűnő - ez is volt a cél, de nekem speciel tetszik a hideg német külső formatervezés. A Highline kívül és belül is sokkal szebb a meglehetősen fapados Trendline-nál - de ez az árban is látszik. Különösen tetszik a piros helyett sötétbordó hátsó lámpa, bár a GTI-n lévő LED-es lámpa még ennél is joban mutat. A gyári sportfutómű kiváló, mintha sínen menne a kocsi, nagy tartalékok vannak benne, szerintem felesleges az állítható futóművet belekérni annyi pénzért, el nem tudom képzelni mit tudhat még. A motor 122LE-nyi ereje és kisebb dízelekhez mérhető nyomatéka a hétköznapi közlekedésben mindenhez elegendő, váltó és zajszigetelés rendben van. Kényelmes a mutikormány és hozzá a Bluetooth kihangosító, a nagy érintőképernyős hifivel az elején vigyázni kell, mert állandóan piszkálja az ember és emiatt könnyen lehet ráfutásos baleset, ha nem az utat nézzük. Fogyasztása - bár még járatós - erősen lábfüggő, városban télen hideg motorral 10 liter körül, viszont országúton vagy pályán 6. fokozatban 5,8-6 liter és gyakorlatilag mintha süketszobában utaznánk, annyira halk. Érdemes belerendelni a relax csomagot, az ülésfűtés pont kényelmes magasságban a hátat is fűti. Újra ugyanezt venném csak 160 LE, DSG verzióval, xenonnal, tetőablakkal és tolatóradarral. A jelenlegiből sajnos ezek kimaradtak... Sok állítható csicsa van a fedélzeti számítógépben (lábtérviágítás erősségének állítása, és hasonló komoly dolgok), ezek inkább csak arra valók, hogy átvétel után az ember elszórakozzon vele egy napot, utána soha nem nyúl hozzá. A kocsi nálam 5 csillag, bár az asszonyt nehezen lehet átültetni a jobb oldalra, hogy én is kipróbáljam.

Születési éve: 1974

Meghibásodás leírása: