DAEWOO NUBIRA

Vegyes fogyasztás: liter

Feleségem autója. Úgy vettük, hogy döntően városi forgalomra szántuk, de azt a feladatot is meg kellett oldania, ha az én autóm bármi okból nem használható, lehessen ezt az autót használni - így a pici autók (Peugeot 206 vagy hasonlók kiestek). Kényelmes autó négy fő számára, elég jó csomagtérrel. Az 1,4-es motor ehhez a karosszériához városban elég, sztrádán vagy hegyekben kicsi. Az autó megbízhatósága idáig jó volt, egy kivétellel: - az autó döntően budapesti forgalomban fut, hidegindítással, max. 4-5 km egyszeri futásteljesítménnyel. Ezen használat mellett a motor hibajelző ikonja a műszerfalon előbb-utóbb hibát jelez, amit a szerviz csak azzal tart megjavíthatónak, ha az autót sztrádán "meghúzatjuk". Ha ez a hiba előjön, akkor a fogyasztás is megugrik. - a mai napon "meghúzattam" az autót egy Bp - Egerszalók - Bp útvonalon, a sztrádán 140-150-es sebességgel. A hibajelzés persze megszűnt s az átlagfogyasztás 7,6 literre jött ki, ami nem rossz egy 1,4-es motorral szerelt ekkora méretű autónál, ilyen sebesség mellett. ( Furcsa is volt Bömbiket és Merdzsókat letolni az útról egy Daewoo-val, dehát a kúra az kúra , kérem szépen ) Ezektől függetlenül az autó jól szolgál bennünket, a légkondi ma is megy (nem fog senki megfázni miatta, de elkerüli a hőgutát), s általában véve, azt, amit egy olcsó beszerzési árú alsó középkategóriás autótól el lehet várni, azt teljesíti is. Bosszúságot nem okozott, mindig rendelkezésre állt. Szerintem jó autó az árához képest, s nem bántuk meg a vásárlást.

Születési éve: 1961

Neme: no