ROVER 200

Aki dinamikus jó futóművü,pofás kis autót szeret annak megfelel nagyon is.Az "újmorzsolgató,piperkőc,műszaki antitalentumoknak" nem ajánlom.A kocsi valójában egy utcai sportautó,mely a súly/kW arány miatt,és a rövid ,alacsony karosszéria valamint a széles nyomtáv miatt,még az eredeti futóművével is csodákra képes. Kemény futómű,zajos sportos hangokat ad ki magábol. Az utat feltünően jól tartja.A hasmagassága miatt nem terepre való. Az 1.4-es motor76kW kb fél gőzön üzemel,ezért ha odafigyelünk az olaj-víz-hőmérsékleti paraméterekre,nincsen gond vele.A motor hihetetlenül könnyű,és e4zért a hengerfej sem robosztus kivitelü,ami odafigyelést igényel.......a vízfelforrelást nem tolárelja,már egy alkalommal is haza lehet vágni. Az elektronikájába nagyon jól "bele lehet nyúlni" egy két alkatrész műszer segitségével a nfogyasztását tág határok között változtathatjuk.Ha nem kell a 103LE akár 4l-es fogyasztást is produkálhatunk. Ha megfelelően gondozzák és megkapja a legjobb anyagokat(ful szintetikus olaj-metabond,spéci fékbetétek-megfelelő légszűrő-segédolajak.stb. nagyon hálás és megbízható jószág. Az igazi arcát 4ezer fordulat fölött mutatja meg.

Születési éve: 1954

Meghibásodás leírása: Lerobbanás oka: elektromos rendszerLeírás: Az elektronikája kissé bonyolult,de eddig egy beázás,és egy generátor cserén kívül nem volt gond. A motor paramétereihez kevés a visszajelző rendszer!!!!! Én utólag beépítettem mindent,így azt is tudom"mikor akar elmenni a WC-re"

Mi volt a legjelentősebb hiba?: Hiba oka: futómű / fék Javítás összege: 45000 Ft.