TOYOTA PRIUS

Ez az autó úgy van kitalálva és összerakva hogy azt bármelyik "nagy" nyugodtan megirigyelhetné. Az a könnyedség és az a pofátlan gyorsulás ami ezt a kocsit jellemzi induláskor már sok autóstársamnak okozott meglepetést. Az autót jellemző műszaki paraméterekről csak annyit hogy messze elegendő egy átlagos európai autósnak (szerintem), főleg annak tudatában hogy mint tudjuk, ez egy amerikába szánt, gyártott autó. A benne lévő kiszolgáló- és kezelőszervekről csak annyit hogy ezeknek kb. a felét még csak most kezdik beépíteni (sokat felárért) az új kiadású középkategóriás autókba. Az egész autó szerintem egy jól átgondolt és jól megépített konstrukció. A váltó (fokozatmentes), a fék (kb. százezer km. után érdemes csak ránézni), a tolatási megoldás (elektromotor), a klíma (elektromos), a lejtmenetből és a gurulásból visszanyert energia hasznosítása, a károsanyag kibocsátás mértéke, a légellenállási mutató mind olyan dolog, ami magáért beszél. Ez kérem egy olyan gépjármű amiből sokkal több kéne az európai utakra (a 2008-2009-es eladási adatok=8600-18500 összesen kb. alig 30000 db., nem tudom ez hány százaléka az összes eladásnak de kb. pár %). Nem lehet véletlen hogy azokban az országokban ahol azért nem olyan rossz az életszínvonal (Kanada, USA) ezeket az autókat taxiként is szívesen használják. Megjegyezném hogy a magyar utakon egyre több "kollégával" találkozom. Hogy anyagias maradjak (hiszen ez Magyarország) azért ma nem olyan rossz dolog 15 ezerért elautókázni 800 kilométert szépen, csendben, nyugodtan, biztonságosan............. Ha majd egyszer lecserélem, az egy fiatalabb, újabb kiadás lesz. 2011. nov. 1.

Születési éve: 1954

Meghibásodás leírása: 1 alkalommal meghibásodás, a helyszínen oldódott meg