RENAULT FLUENCE

Vegyes fogyasztás: liter

Tetszik: A tempomat egy áldás, főleg hogy kormányról vezérelhető és kézre áll a kapcsolója. Kényelmes az deréktámaszos ülés, hosszú távon is (autópályán ingázok munkába). Nagy hidegben is szépen indul. A klíma szépen jár (már ha éppen megy és nem száll el belőle a gáz..) és nem csinál huzatot. Én érzékeny vagyok a klímákra úgy általában, de ebben az autóban nem érzem a huzatot. Városban alig fogyaszt. Teljes tankot soha nem mentem még el városban ezért nem tudom pontosan mennyi lehet, de minnél többet megyek vele városban annál kevesebbet fogyaszt... Fele város fele autópályánál 5,4 Liter nyári gumival. Autópályán 6. Nem tetszik: Alacsony fogyasztása és kedvező ára miatt vettem, de sajnos nem számoltam azzal hogy a kis motor 1,5 diesel (85LE) sokat forog autópályán. Mivel gyakorlatilag csak autópályán használom, 130-as tempónál a háromezres percenkénti fordulat igen magas, tekintve hogy négyezer-ötszáznál van pirosban. 10 ezer kilóméterenként muszáj olajat/szűrőt cserélni mert kopogós lesz a motor alapjáraton ha elfárad az olaj. Sajnos ez a motor autópályára pici. Kormányzása lehetne precízebb, mert autópályán terelgetni kell, de nem zavaró, csak feltűnik komolyabb autó vezetése után.

Születési éve: 1982

Vegyes fogyasztás:

Meghibásodás leírása: Klímából elszökött a gáz 1 alkalommal meghibásodás, a helyszínen oldódott meg

Mi volt a legjelentősebb hiba?: Hiba oka: motor Nincs kiemelt meghibásodás.

Visszatérő hiba leírása: Klíma javítás másodszorra sikerült csak, mert a gáz feltöltése után két héttel ismét elillant.