OPEL ASTRA H

Soha nem voltam opel párti, mindig inkább a japán autókat részesítettem előnyben. Talán csak az anyagiak miatt maradtam az opelnál, mivel új autót akartam venni, ebben a kategóriában, az egyik legjobb döntésnek látszott. Ami tetszik: Az autó design-ja, a mai napig nagyon tetszik még 7 év után is. Szerencsésnek mondhatom magam, de nem volt még semmilyen váratlan meghibásodás az autón. Amit utálok: Lomha (de egy 1.4es benzinmotortól és viszonylag nehéz kasznitól nem is vártam többet, ráadásul az opel amúgy sem erről híres). A lakkozás nagyon sok helyet 5-10Ft-os érme méretű körökben pattog(bepókhálósodik). Az ülés kárpitozása botrányos, kb fél év után már foszlott szét a hátsó ülés, ráadásul ritkán volt használva. Autópályán idegesítően nagy fordulatszám 130-140 km/h-s tempónál, engem kifejezetten dühít, nem is értem, miért ilyen az áttételezés, vagy miért nem tettek bele még egy fokozatot.Bár ez lehet, hogy csak az én problémám, pályán kívül nem nagyon pörgetem 3000fölé a motort. Nagyon rossz izzót cserélni, ha fent van az első kerék. A duda hol szól, hol nem. Összességében szerintem egy szerethető autó, nagyobb hibát nem fedeztem fel, sosem hagyott ott. Különösebb szervízigénye nincs, bár én 8000km-nél mindig lecserélem az olajat, amelyet 10/40re váltás után nem is eszik, eleinte ette amíg behordtam opel szervízbe olajcserére. Láncot 130.000 körül cseréltem, gyertyát 50ezrenként, első fékbetétet egyszer, a tárcsa még gyári, bár épp a héten fogom lecserélni betétekkel együtt, néha kanyarban már felvillan a fékolaj jelző (198.000km van az autóban), hátsó fékbetét, vízpumpa és minden más még a gyári.

Születési éve: 1987

Meghibásodás leírása: