Szerdától csak a benzin és csak szerény mértékben – 2 forinttal – lesz drágább
Miután az elmúlt hetekben jelentős mértékben, összességében 28 forinttal csökkent a benzin ára, e héten – szokás szerint szerdától – 2 forinttal, 407-408 forintra emelkedik a 95-ös átlagos literenkénti ára. Változatlan marad ugyanakkor a gázolajé, az ugyanezen időszak alatt csupán 13 forinttal mérséklődött árú dízel üzemanyagért a hét közepétől is a most jellemző, 424-425 forintos literenkénti átlagáron juthatunk hozzá.
Az árváltozás hátterében a nemzetközi jegyzési árak változása, a benzin esetében tapasztalat komolyabb árnövekedés áll. Noha a gázolaj esetében e héten nincs drágulás a töltőállomásokon, az mind a jegyzési árak alakulása, mind a forint/dollár árfolyam alapján szintén drágább lett, ha tehát a tendencia nem változik, a jövő héten a dízel üzemanyag esetében is elkerülthetetlen lesz az átlagár emelkedése.
[BANNER type="1"]
Komoly változásra persze a gázolaj esetében sem kell – egyelőre – számítani, és a benzinnél most tapasztalt 2 forintos ártöbblet is elhanyagolható az egyes töltőállomások között adódó, akár literenkénti 20-30 forintoshoz mérten.
-Hirdetés -















magyar dizel 424ft =€.1.51 holland dizel €.1.29-1.40 =361.20ft-392.00ft why is the price so high?
Benzin Holland €. 1.85 = 518FT
Gaz 0.70€ =196ft
Na nemrég még azt írták hogy egy szakértő meg állapította hogy nem fognak emelkedni az árak hanem tartósan így maradnak,na tessék erre a benzin ára emelkedik.