Hamarosan a nők is vezethetnek Szaúd-Arábiában
Szaúd-Arábia enged: jogosÃtványszerzési jog a hölgyeknek
Ez a cikk több mint 90 napja frissült utoljára, ezért kérjük, az olvasása során ezt vegye figyelembe!
2017 a változások éve, amit mi sem mutat jobban, minthogy hamarosan végre a szaúdi nők is megtapasztalhatják a vezetés örömét.
Évtizedek óta küzdenek a nők egyenjogúságáért az arab országban, most úgy látszik, engedhet a kormány. Kép: Motor1.com
Hamarosan Szaúd-Arábiában is jogosÃtványt kaphatnak a hölgyek, jelentette be az év hÃrét a The New York Times. A kezdeményezés annyira átlátszó, hogy Washingtonban, egy médiaesemény keretében jelentették be az idióta és elmaradott gondolkodású szabály eltörlését, tehát valószÃnűleg nagyszerű PR-kampányt látnak benne, pedig Ãgy csak még primitÃvebbnek tűnik az egész. Szaúd-Arábia volt a világ utolsó országa, ahol nem kaphattak jogosÃtványt a nÅ‘k, hiszen férfi családtagjaik gyámsága alatt állnak. Minden a férfi engedélyéhez kötött, még a tanulás vagy az utazás is. Az utóbbi idÅ‘kben azonban enyhülés mutatkozott, aminek egyik legnagyobb port kavaró eseménye a jogosÃtványszerzésre vonatkozó tiltás eltörlése lehet.
Sokak szerint az is állhat a szabálymódosÃtás mögött, hogy a kormány szeretné, ha minÅ‘ségibb munkát végeznének lakosai, ezt pedig megnehezÃtené, ha a hölgyek nem tudnának a munkába vezetni. Kép: http://saudiwriter.blogspot.hu
Bár a bejelentés megtörtént, a megfelelÅ‘ infrastruktúra - hiszen a nÅ‘k még csak véletlenül sem érintkezhetnek más férfiakkal - és a rendszer átalakÃtása egészen 2018 júniusáig húzódik a vezetÅ‘ség szerint. Valamiért tehát nem adják könnyen azokat a jogosÃtványokat, pedig ennek a jognak 2017-ben alapvetÅ‘nek kéne lennie, mint ahogy egyébként sok másnak is a nÅ‘k számára, ami a Közel-Keleten nem az. Ebbe ne menjünk most bele. Mostantól viszont nem hivatkozhatnak arra a forgalomban fortyogó férfiak, hogy Szaúd-Arábiában sem kapnak jogosÃtványt a nÅ‘k, fÅ‘leg, hogy Szaúd-Arábiában is folyton áll a dugó, hölgyek nélkül is. Ha Ãgy folytatják, jövÅ‘re már akár felvilágosult országként is tekinthetünk rájuk. Bár az még Ãgy is nagyon távolinak tűnik.
Nagyon jól sikerült értelmezni a hasonlatot 🙂 A lényeg az, hogy ha mi beleszülettünk egy kultúrába, attól még nem feltétlenül az a tuti. Nem kell másnak megmondani, hogy mi lenne a jó neki. Amúgy ne izgulj, a felségemnek és lányomnak jó dolga van. A feleségemnek jogsija is van 🙂
[i]“Ez egy kulturális kérdés…”[/i]
Igen az. Pl. a Szaudi Nőtanács minden egyes tagja férfi. 😀 😀 😀
Ez egy kulturális kérdés, marhaság, de akkor is az. A lehetőség az jó, de arról nem szól a fáma, hogy a férj engedélye kell-e ahhoz, hogy a hölgy vezetői engedélyhez juthasson, mivel a járműhasználat is engedélyhez kötött lehet a szaúdiaknál.
Gondolom, azt sem tartod primitÃvnek, hogy tulajdonképpen a nÅ‘ket a disznókkal teszed egyenlÅ‘vé.
A disznó utána már nem érez semmit, de a nÅ‘knek ott egy életet kell leélniük megcsonkÃtva, tulajdonképpen egy szexuális, illetve “utódkihordó” tárgyként.
Hát nem lennék a feleséged, vagy nÅ‘i hozzátartozód…
Meg persze az egész arab világra sem vagyok kÃváncsi, messze messze elÃtélem az egészet. Az nem integrálható be az európai kultúrába.
A képen látható hölgyet én is eltiltanám, mert teljesen elvonja az ember figyelmét a vezetéstől. 🙂
Ott a nÅ‘kkel bánnak úgy, mint Mo-on a disznókkal. Kéretlenül küldtek ilyen videókat, nÅ‘k nyilvános kivégzésérÅ‘l, amire nem vagyok kÃváncsi.
ott embereket ölnek és savaznak piszlicsáré dolgokért, illetve vallási dolgokért. ne legyél már olyan szinten ostoba, hogy egy disznóvágáshoz hasonlÃtod az egész sz@rt, ami ott van.
Attól, hogy egy országban mások a szokások, más a társadalmi, kulturális, vallási környezet még egyáltalán nem idióták, primitÃvek, stb.
Gondoljuk csak arra, hogy sok külföldi minket magyarokat is ilyen jelzőkkel illet, ha meglátnak egy falusi disznóölést. Pedig ez nálunk teljesen hétköznapi esemény.