LADA 1200

Tökéletes volt tanulókocsinak. Nosztalgiával gondolok rá vissza. 19 évesen kaptam, a kocsi volt majdnem 24. Voltak vele érdekes szituk, pl. lefulladás a kereszteződés közepén, az újraindítás legcsekélyebb reménye nélkül :) (túlfolyt a karburátor). Egy-két kisebb koccanás, tolatási hiba becsúszott, de kit érdekelt (másnak nem okoztam kárt), tök értéktelen volt a kocsi (anno 75 rugóért vettük). Nehéz volt kormányozni, először sportkormány volt rajta, na, azzal izzadtam is rendesen. Nyilván nem lehet összehasonlítani a mai szuperkényelmes szervós ABS-es járgányokkal, de célnak megfelelt, jó kocsi volt.

Születési éve: 1979

Neme: no

Meghibásodás leírása: Nyilván, mivel minden szervizlátogatás terven felüli volt :)Lerobbanás oka: futómű / fék 1 alkalommal meghibásodás, a helyszínen oldódott meg Leírás: Ez elég emlékezetes volt, hegymenetben lefelé elszállt a fék, hegy alján volt egy elsőbbségtábla. Szerencsére tél volt, kézifék eszembe se jutott a rémülettől, belekormányoztam a kocsit a hóba az út szélén. Voltak egyéb lerobbanások is, de mit várhatunk egy 24 éves kocsitól...

Mi volt a legjelentősebb hiba?: Hiba oka: motor Javítás összege: 80000 Ft. Leírás: Motorgenerál

Visszatérő hiba leírása: Motor, karburátor-túlfolyás. A szerelőnek sem sikerült, aztán csak megbarkácsoltuk házilag :)