WARTBURG 353

Nagy előnye a Wartburgnak, hogy igen jól belátható járgány, pontosan lehet tudni, hol van az eleje és hol a vége. Ennek még tényleg autó formája van. Ez nem mondható el 100%-ig a mai formatervezett gépjárművekről. Elkényelmesedett embertársaink tolatóradar nélkül még leparkolni sem tudnak rendesen. Magas felépítése miatt a budapesti utakon jól veszi a kátyús-fekvőrendőrös akadályokat, járdára fel-és leállás nem okoz gondot, nem csapja oda az autót, elmegy bármilyen útviszonyok között. Nagyon könnyű volt megszokni és megszeretni a kormányváltót (gengszterváltót), vagány dolog az. Vezettem már életemben jópár autót és az a tapasztalat, hogy kategóriájában a Wartburggal lehet a legkisebb ívben megfordulni, parkolni is jobb vele. Még a Fiat Punto, ami kisebb és rövidebb, még azzal is nagyobb ívben lehet csak megfordulni, ha úgy hozza a sors. A Wartburgnál a kormány kitérése ütközésig pontosan 1,5 fordulat, a mostani kocsiknál van hogy a duplája. Az új autóknál már mindenhol a "villanypedállal" fogunk találkozni, a mechanikus alkatrészek egy részét felválották az elektronikus dolgok, szenzorok, mikrokapcsolók, stb. Ez öli meg a régi jó autószerelő szakik idegeit, akik nem tudták-tudják követni a technológia ezen irányú fejlődését. Jaj, hát a pedálkialakítás. Szerintem isteni ötlet volt, hogy besüllyed a padlóba, és nem felülről lógatják lefelé. Én nagyon szeretem ezt a megoldást. OFF autókat vezetve néha idegesít, hogy nem csak a pedál fejét nyomkodom, hanem a konzolt is, ami azt tartja. És mindezt úgy, hogy nem 45-ös a lábam. A Wartburg vezetése igazi élményt jelent, érezni benne a mechanikus erőhatások által keltett rezgéseket, zajokat, mindent ami az útról átjön az utastérbe. Ha valaki tényleg vezetni akar, élvezni az autózást, nem csak közlekedni szeretne, a Wartburg 353-as a legjobb választás.

Születési éve: 1976

Utastér:

Ülések:

Hogy megy?

Meghibásodás leírása: Az autó nagy előnye a házi javíthatósága, mellesleg minden alkatrész fillérekbe kerül hozzá.

Mi volt a legjelentősebb hiba?: Hiba oka: futómű / fék Javítás összege: 8000 Ft.