ALFA ROMEO 156

Nagyon tetszik, hogy bőven a piaci ár alatt hozzá lehet jutni egy nagyon jó vezetési élményt nyújtó kocsihoz. Nem fárad el benne az ember, ha levezet egy nap több száz kilométert. Előzésekkor nagyon jól ki lehet látni belőle, tolatáskor viszont nehézkes pontosan behatárolni a hátulját, kis időre van szükség még megszokja az ember. Egyetlen negatívumként a szervizelhetőséget tudom említeni a többi autóval szemben, erre valahogy nem sikerült odafigyelni az olasz mérnököknek. Nagyon nehézkes a máshol egyszerű műveleteket is megcsinálni a kocsin.

Születési éve: 1986

Meghibásodás leírása: A futóművek felújításakor oda kell figyelni, mivel a szervizekben mindent cserélni akarnak arra hivatkozva, hogy ez egy alfánál "vele jár". Pedig nem így van. Valóban a szilentek elhasználódnak elég gyorsan, de a lengőkarokkal egybeépített gömbcsuklók bírják a magyar utakat. Igaz én is szívesebben cserélném ezeket, ha százalékot kapnék az alkatrész után. Konkrétan a típusba 50000Ft körül van egy alsó lengőkar. Így könnyen terjed a "drága szervizelés" szlogen. Ha a négy lengőre számolom a szilenteket az körülbelül 20000Ft. Nem kis különbség van a kettő között. Ami miatt viszont nem érdemli meg, az "átlagos" jelzőt sem, az annak a fejfájásnak köszönhető amit a szerelőnek okoz aki elvállalja az alkatrészek cseréjét. Más probléma még nem jelentkezett eddig. A nyolc darab gyertya bírja, nem világítanak idegesítő fények, és nem zörög az utastérben sem semmi. Remélem még sok kilométeren keresztül fog úgy szolgálni, mint amikor mellette döntöttem.

Mi volt a legjelentősebb hiba?: Hiba oka: futómű / fék Javítás összege: 50000 Ft.

Visszatérő hiba leírása: Keresztmerevítő rúd szilenteket nehézkes cserélni.